تاریخ: 2015-07-18 شناسه خبر: 3988

عدس پلو با گوشت مخصوص

مواد لازم:

گوشت 300 گرم  .  عدس 1 لیوان  .  برنج 3 لیوان  .  گردو سائیده 2 قاشق غذاخوری

سبزی پلویی خشک 2 قاشق غذاخوری  .  سیر 2 حبه  .  پیاز 1 عدد  .  نمک و فلفل مقدار لازم

طرز تهیه :

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ پیاز و سیر را ریز خرد کنید و با مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود سپس گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند ، گردوی سائیده شده را به گوشت اضافه کنید و مجدد کمی تفت دهید ، 4 لیوان آب اضافه کنید و با حرارت ملایم بگذارید گوشت بپزد و آب گوشت کشیده شود.

عدس را از شب قبل خیس دهید ، برنج را با چند لیوان آب و کمی نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید ، همزمان عدس را نیز به برنج اضافه کنید و بگذارید عدس و برنج با هم بجوشند.

پس از اینکه برنج نرم شد مخلوط عدس و برنج را آبکشی کنید ( برنج باید به اندازه ای بپزد که وقتی میان دو انگشت میفشارید اطراف برنج نرم و مغز ان کمی خام باشد ، عدس خیس خورده به همراه برنج پخته و نرم خواهد شد ).

داخل قابلمه مقداری روغن بریزید و ته دیگ دلخواه تان را قرار دهید ، مقداری برنج و عدس داخل قابلمه بریزید و روی ان مقداری از مایه گوشتی و مقداری سبزی خشک بریزید ، به همین صورت قابلمه را پر کنید و در نهایت با برنج روی مواد را بپوشانید.

حرارت را زیاد کنید تا برنج کمی بخار کند ، نصف لیوان آب را با چند قاشق روغن یا کره ذوب شده مخلوط کنید و روی برنج بدهید ، حرارت را کم کنید و بگذارید برنج به آرامی دم بکشد سپس در ظرف بکشید و سرو کنید.

منبع: آکا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.