تاریخ: 2016-10-26 شناسه خبر: 40247

منکر زحمات مربیان گاز تهران نمی‌شوم، اما باشگاه همکاری نمی‌کرد؛

نیلوفر حجتی: بانک سرمایه حرفه‌ای‌تر است / در گاز تهران هر سال مشکل اعزام داشتیم

نیلوفر حجتی: بانک سرمایه حرفه‌ای‌تر است / در گاز تهران هر سال مشکل اعزام داشتیم

از آنجا که باشگاه گاز تهران دولتی است، چندان حرفه‌ای نبود هر سال برای مسابقات جام باشگاه‌ها مشکل اعزام داشتیم. دوست داشتم در یک باشگاه حرفه‌ای بازی کنم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ همانطور که پیش از این گفته شد باشگاه بانک سرمایه به عنوان یک تیم تازه وارد به سوپر لیگ والیبال بانوان در حال جذب بازیکنان سایر تیم‌ها و بستن قرارداد با آنها است.

در حال حاضر نیلوفر حجتی، مهسا صابری، شبنم علیخانی، مهتاب رحمانی از باشگاه گاز تهران و مائده برهانی، زینب گیوه از دانشگاه آزاد، بانوان والیبالیست کشورمان هستند که برای این فصل از رقابت‌های لیگ برتر والیبال زنان با این تیم قرارداد بسته‌اند و همچنان مشخص نشده که این تعداد بیشتر خواهد شد یا نه!

این در حالی است که طبق بخش نقل و انتقالات اساسنامه فدراسیون والیبال هر تیمی که از دسته یک به سوپر لیگ می‌آید و یا امتیاز تیم دیگری را دریافت می‌کند، قاعدتا می‌تواند ۵ بازیکن از سوپر لیگ و ۵ بازیکن هم از دسته یک بگیرد. تنها ۵ قرارداد با بانوان سوپرلیگی در فدراسیون ثبت خواهد شد. در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با نیلوفر حجتی، لیبروی تیم ملی و عضو سابق باشگاه گاز تهران ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است:

نیلوفر حجتی در ابتدا به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: با باشگاه بانک سرمایه قرارداد بسته‌ام ولی هنوز این قرارداد در فدراسیون و هیئت استان ثبت نشده است. یک قانون در کتاب بین‌المللی فدراسیون جهانی والیبال وجود دارد که به یک تیم تازه تاسیس مجوز جذب تعداد بیشتری بازیکن را می‌دهد. بانک سرمایه طبق همین قانون پیش رفته و خلاف آن رفتار نکرده است. تکلیف تیم بانک سرمایه و ترکیب نهایی آن هم روز شنبه هشتم آبان مشخص خواهد شد.

عضو سابق باشگاه گاز تهران در ادامه گفت: من مشکل خاصی در باشگاه گاز تهران نداشتم بیشتر حمایت مالی، مَدِ نظرم بود که مدیران باشگاه بانک سرمایه از این نظر مسئول‌ترند. واگرنه با هیچ شخصی مشکل و یا خصومتی نداشتم، بهترین دوستانم در گاز هستند، همچنین خانم صدیقی و سلیمانی سرمربی و مربی دوست داشتنی باشگاه گاز که دلم هم بسیار برای‌شان تنگ می‌شود.

وی همچنین گفت: باشگاه گاز تهران از آنجا که دولتی است، چندان حرفه‌ای نبود هر سال برای مسابقات جام باشگاه‌ها مشکل اعزام داشتیم. دوست داشتم در یک باشگاه حرفه‌ای بازی کنم. منکر زحمات کادر فنی گاز نمی‌شوم چرا که شاهد تلاش‌های بی‌شمار آنها بودم اما باشگاه همکاری نمی‌کرد. از این لحاظ بانک سرمایه برتری داشت. از طرفی خوشبختانه من پیش از این هم با خانم میترا شعبانیان کار کرده‌ام و سالیان سال با او آشنا بوده‌ام.

نیلوفر حجتی افزود: کادر فنی تیم و سرمربی باشگاه گاز تهران به ما گفتند “اشکالی ندارد به جایی بروید که راحت‌تر هستید و پیشرفت می‌کنید”. اما در هر صورت این جدایی هم برای آنها و هم برای ما سخت و ناراحت کننده بود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار که پرسید “اگر با توجه به قانون فدراسیون نام شما از لیست بازیکنان بانک سرمایه خط خورد، چه می‌کنید؟” گفت: با اطمینان می‌گویم که نام من به عنوان لیبرو اصلا خط نخواهد خورد. در هر صورت هم اگر خط خورد یا به تیم سابق بازمی‌گردم یا اینکه این فصل را در خانه استراحت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *