تاریخ: 2015-07-19 شناسه خبر: 4058

چاشته (دیپ) گوجه‌فرنگی و پنیر

مواد لازم

    * 4 عدد گوجه‌فرنگی
    * 2 ق س روغن‌زیتون
    * 1 پیمانه پنیر خامه‌ای
    * 2 ق س رب گوجه‌فرنگی
    * 4  /1 پیمانه سس مایونز
    * 1 ق س سس فلفل
    * 1 عدد لیموترش
    * 2 ق س جعفری خردشده
    * نمک و فلفل قرمز به مقدار لازم

طرز تهیه:

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  ابتداگوجه‌فرنگی‌ها را بشویید و پوست آنها را جدا کنید سپس همراه با روغن‌زیتون در غذا ساز بریزید. دستگاه را روشن کنید تا مواد کاملاً مخلوط شده و مایه یکدستی حاصل شود.این کار را به کمک مخلوط‌کن هم می‌توانید انجام دهید.

2. آب‌لیموترش را بگیرید. حالا پنیر خامه‌ای، سس مایونز، رب گوجه‌فرنگی،سس فلفل، آب‌لیمو،نمک و فلفل را به مخلوط گوجه‌فرنگی اضافه کنید. دستگاه را دوباره به مدت 4-3 دقیقه روشن کنید تا مواد به‌خوبی باهم مخلوط شوند و چاشته آماده شود. آن را بچشید و در صورت نیاز نمک و یا آب‌لیموی بیشتری به آن اضافه کنید. مقدار نمک و آب‌لیمو به ذائقه‌تان بستگی دارد.

3. حالا مواد آماده‌شده را در ظرفی که برای سرو کردن آماده کرده‌اید بریزید، آن را با مقداری جعفری خردشده تزیین کرده و سرو کنید.

یه جوردیگه

این چاشت ها  را می‌توانید با  ماهی ، میگو یا اینکه با چیپس  سرو کنید.

چاشته بادمجان

مواد لازم

    * 1 عدد بادمجان بزرگ
    * 2 ق س روغن زیتون
    * 2 حبه سیر رنده شده
    * 1 عدد پیاز
    * 3 /1 پیمانه پنیر خامه ای
    * 1 ق چ سس تند
    * 1 عدد لیمو ترش
    * 60 گرم جعفری خرد شده
    * نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه:

1. ابتدا بادمجان را بشویید و صبر کنید تا کاملا خشک شود سپس آن را روی حرارت کبابی کنید.  حالا پوست آن را در زیر آب سرد جدا کنید و مقداری نمک روی آن بریزید تا تلخی اش گرفته شود. بعد از 5 دقیقه بادمجان را بشویید و در سبد بگذارید تا آب آن کشیده شود. اکنون پیاز را  پوست گرفته و بشویید سپس آن را به صورت نگینی خرد نمایید.

2. حالا در یک ظرف مناسب بادمجان ،پیاز، سیر و سس تندرا بریزید. آب لیموترش را بگیرید و به مواد اضافه کنید. پنیر خامه ای ،جعفری خرد شده، مقداری نمک و فلفل  را هم اضافه کرده و همه مواد را خوب با هم مخلوط کنید. این چاشته را می توانید با نان تست یاپیتا سرو کنید.

چاشته ماست و خیار

مواد لازم

    * 1 پیمانه ماست چکیده
    *  2 عدد خیار
    * 1 عدد پیاز چه
    * 2 حبه سیر رنده شده
    * 2 ق س نعنای تازه خرد شده
    * به میزان لازم نمک و فلفل

طرز تهیه:

1. ابتدا خیار ها را خوب بشویید و پوست شان را بگیرید.می توانید آنها را درشت رنده کنیدیا ریز خرد کنید.در صورت تمایل می توانید آنها را با پوست خرد یا رنده کنید. پیازچه را هم بعد از شست وشو ریز خرد کنید.

2. اکنون در یک کاسه مناسب ماست را به همراه خیار، پیازچه،سیر، نعنای خرد شده و به میزان لازم نمک و فلفل خوب مخلوط کنید. مقداری از نعنا را برای تزئین نگه دارید. وقتی مواد خوب مخلوط شدند، آنها را داخل ظرفی که برای سرو کردن آماده کرده اید بریزید و سپس ظرف را با مقداری نعنای تازه تزیین کنید.

منبع:برترینها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.