تاریخ: 2016-11-03 شناسه خبر: 40716

حواشی در لیگ دوچرخه سواری بانوان

لغو برنامه دوچرخه سواری خانوادگی

مرحله اول لیگ کشوری در بخش تایم تریل دوچرخه سواری بانوان باید امروز 13 آبان ماه پیگیری می‌شد که بعد از وقوع اتفاقاتی عجیب و غیر قابل باور لغو شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ روز گذشته مسابقات لیگ دوچرخه‌سواری بانوان در بخش استقامت با حضور ورزشکاران کشورمان در یک مسیر غیر استاندارد ( باغ گیاه شناسی بلوار پژوهش ) پیگیری شد.

از طرفی مرحله اول تایم تریل دوچرخه سواری بانوان نیز باید امروز ۱۳ آبان ماه پیگیری می‌شد که بعد از وقوع اتفاقاتی عجیب و غیر قابل باور لغو شد. این در حالی است که مسابقات لیگ کشوری دوچرخه سواری بانوان انتخابی تیم ملی بانوان برای اعزام مسابقات آسیایی نیز بود. حالا قرار است تیم ملی با چه نفراتی بسته شود؟!

لیگ برتر دوچرخه سواری همواره در بهار یا تابستان برگزار می‌شده اما از آنجا که هشت ماهه نخست سال ۹۵ هیچ مسابقه‌ای در داخل کشور برگزار نشده بوده، پیگیری این مسابقات به زمان دیگری موکول شد. تا اینکه روز گذشته بخش استقامت در آن مسیر نامطمئن پیگیری شد و امروز هم به دلیل درگیری مسئولان برگزار کننده مسابقات بانوان و ماموران نیروی انتظامی به طور کامل لغو و کسی هم از دلیل آن مطلع نشد. چطور است که هیچ شخصی مسئولیت برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری یک مسابقه در بخش بانوان را به گردن نمی‌گیرد تا شاهد این چنین اتفاقاتی در ورزش مظلوم بانوان کشورمان نباشیم.

از دیگر نکات عجیب و غیر قابل باور در جریان لیگ بانوان، مقایسه استاندارد مسافت مسیر دوچرخه سواری بخش استقامت و تایم تریل رقابت‌های آسیایی با طول مسیر لیگ کشوری است. در مسابقات قهرمانی آسیا مسافت مسیر مسابقه در بخش استقامتِ دوچرخه سواری بانوان، بین ۹۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بوده در حالیکه طول مسیر مسابقه در لیگ داخلی بانوان ایران به ۲۵ کیلومتر کاهش می‌یابد. چیزی در حدود یک چهارم استاندارد مسابقات آسیایی!

از طرفی طول مسیر بخش تایم تریل در مسابقات آسیایی حدودا ما بین ۳۰ تا ۳۵ کیلومتر است در حالیکه قرار بود، امروز این مسابقات در مسیر ۶ کیلومتری پیگیری شود!

آن وقت مسئولان فدراسیون با این امکانات چطور از بانوان باید توقع مدال و یا مقام آسیایی داشته باشند! اعزام بی برنامه به رقابت های برون مرزی و نداشتن لیگ منظم که فقط کمی به استانداردهای آسیایی نزدیک باشد.

این در حالی است که همین مسابقات در بخش آقایان بدون هیچ دردسری پیگیری می‌شود و آب هم از آب تکان نمی‌خورد.

یک پاسخ به “حواشی در لیگ دوچرخه سواری بانوان”

  1. صبا گفت:

    با این وضع پوشش و با این وضع فرهنگی بانوان اتفاقا دست نیروی انتظامی درد نکنه که جلوی این کارو گرفت کافی است کمی به وضع فرهنگی این بانوان دوچرخه سوار یا دوگانه کار یا غیره در فضای مجازی مثل فیس بوک یا اینستاگرام بنگریم تا متوجه شویم چقدر بی اخلاقی و بی فرهنگی را رواج می دهند واقعا جای تاسف داره که چطور خون هزاران شهید که برای حفظ حجاب خون دادند اینگونه لگد مال میشود به دست همین عده بی فرهنگ عکسها و فیلمهایی که این به ظاهر ورزشکاران در فیس بوک و غیره به لایک و اشتراک میگذارند نشان میدهد که خودشیفتگی و خودنمایی را به عنوان هدف خود انتخاب کرده اند نه قهرمانی و ترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی را واقعا باید تاسف خورد به کسانی که اینگونه بودجه مملکت را به باد میدهند در حالی که هزاران جوان جویای کار هستند چند نفر به عنوان تیم خود شیفته و خودنما در سفرهای خارجی این بودجه را حیف و میل میکنند هم ورشکاران مرد و هم بانوان به نظرم باید به جای ورزش جسمانی اول روی ورزش افکاری این عزیزان کار شود تا شاید فرهنگشان ایرانی و اسلامی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *