تاریخ: 2016-11-05 شناسه خبر: 40722

شادی مهینی، سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر 16 سال؛

برای حضور در مقدماتی فوتبال دختران نوجوان ۲۰۱۷ آسیا یک برنامه استعدادیابی در نظر دارم

یک برنامه استعدادیابی برای حضور موفق در مقدماتی فوتبال قهرمانی دختران نوجوان ۲۰۱۷ آسیا در پیش دارم

در حال حاضر برای حضور موفق در مقدماتی فوتبال قهرمانی دختران نوجوان ۲۰۱۷ آسیا برنامه ریزی اساسی کرده ایم و علاوه بر این اردیبهشت سال ۹۶ نیز تورنمنت ایتالیا را پیش رو داریم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شادی مهینی سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۶ سال در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: در شرایط فعلیِ فوتبال بانوان، مسئولیت من و خانم چایچی سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۱۴ سال دختران از سایر مربیان سنگین‌تر است. چرا که آینده فوتبال بانوان ایران که در حال حاضر شرایط درستی ندارد در خطر است. باید از پایه این مشکل و مسئله حل شود. البته تا زمانی که لیگ فوتبال پایه برای دختران راه اندازی نشود و آنها بلافاصله بعد از اعزام‌های برون مرزی رها شوند مشکلات فوتبال بانوان برطرف نخواهد شد.

مهینی ادامه داد: به عنوان مثال بازیکنان تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۹ سال که در حال حاضر مسابقات فوتبال مقدماتی قهرمانی آسیا را دنبال می‌کنند، قطعا بعد از بازگشت به ایران رها می‌شوند تا اعزام بعدی که آیا سرمربی تیم ملی بخواهد از آنها دعوت کند یا نه!

وی همچنین گفت: این در حالی است که بازیکنان بسیاری از کشورها از ۱۰ سالگی در اردوها و آکادمی‌های فوتبال پرورش می‌یابند. اما متاسفانه فوتبال ما گلخانه‌ای است. البته درخواست دادیم که اردوهای تیم ملی زیر ۱۶ سال به طور مرتب پیگیری شود و اعزام‌ها همواره برقرار باشد. اما در حال حاضر برای حضور موفق در مقدماتی فوتبال دختران نوجوان ۲۰۱۷ آسیا برنامه ریزی اساسی کرده ایم و علاوه بر این اردیبهشت سال ۹۶ نیز تورنمنت ایتالیا را پیش رو داریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۶ سال توضیح داد: خوشبختانه در حال حاضر چند تن از بازیکنان تیم من در لیگ فوتبال بزرگسالان بازی می‌کنند. مجوز این کار را با زحمات خانم گلاره ناظمی، سرپرست لیگ بانوان گرفتیم تا دختران زیر ۱۶ سال بتوانند در لیگ فوتبال بانوان بزرگسال حضور داشته باشند. همه مربیان و سرمربیان تیم‌ها از عملکرد بازیکنان من راضی و خشنود بودند.

مهینی در پایان گفت: یک برنامه استعدادیابی بزرگ در نظر دارم و برای کشف استعداد فوتبالی دختران نوجوان نیاز به همکاری نایب رئیسان هیئت‌های استانی. چرا که بازیکنان من هم بزرگ می‌شوند. در صورت اعلام آمادگی هر کدام از نایب رئیسان هیئت‌های استانی برای همکاری در برنامه استعداد یابی، خودم شخصا به هر استان خواهم رفت. فقط کافی است نایب رئیسان استان‌ها همکاری کنند و یک روز را اختصاص دهند تا به استان‌شان برویم و برنامه استعدادیابی را از دختران متولدین سال ۸۱ و ۸۲ پیگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *