تاریخ: 2016-11-07 شناسه خبر: 40906

انصراف چند تیم از لیگ والیبال بانوان، تمام خوبان در یک تیم

درخشش بانوان والیبالیست ایرانی در آسیا +ویدیو

تیم والیبال بانوان بانک سرمایه از حالا رقابت خود را با سایر تیم های حاضر در لیگ شروع کرده است. تیمی که همه مهره های شاخص را جذب کرده و همه خوبان در یک طرف جمع شده‌اند.

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از تسنیم؛ رقابت‌های لیگ برتر والیبال بانوان ایران  از ۴ آذر ماه و با حضور ۸ تیم آغاز می‌شود. در حالی  که این روزها بازار نقل و انتقالات و جذب بازیکنان لیگ بانوان نیز گرم است. بازاری که  تیم بانک سرمایه به عنوان تیم جدید این فصل رقابت‌ها در دست گرفته است و مدام شنیده می‌شود که در حال جذب بازیکنان بزرگ و شاخص تیم های دیگر است. موضوعی که صدای برخی از تیم‌ها و مربیان را در آورده است.

تیم والیبال بانک سرمایه که در لیگ مردان تیم قدرتمندی را در اختیار دارد و فصل گذشته عنوان قهرمانی را به دست آورد، در این فصل با تیمداری در لیگ والیبال بانوان بانوان وسرمایه‌گذاری در این بخش می‌خواهد قدرت خود را نشان بدهد. تیمی که با توجه به جذب بازیکنان مطرح و ملی‌پوش از حالا خود را به عنوان مدعی معرفی می‌کند.

باتوجه به نبود اسپانسرهای قوی دراین  لیگ بانوان، ورود تیم بانک سرمایه و حمایت آنها از ورزش بانوان را باید به فال نیک گرفت و خوشحال بود که چنین اسپانسرهایی در ورزش بانوان دیده می‌شوند اما در این میان یک سوال وجود دارد؛ آیا با این شیوه ورزش والیبال بانوان رشد پیدا می‌کند؟

در شرایطی که سال‌های گذشته رقابت ها حساس تر و  میان چند تیم بود و امسال با این رویه باید گفت که رقابت تنها در یک تیم خلاصه شده، البته در این میان نمی‌توان ایراد قانونی به تیم تازه وارد شده به لیگ گرفت. حتی این ایراد به بازیکنان نیز وارد نیست و به هر حال این بازیکنان به دنبال قراردادهایی بهتر هستند اما تکلیف دیگر تیم‌ها چه می‌شود؟ تیم‌هایی که حالا شاهد حضور بازیکنان سابق خود در تیم بانک سرمایه خواهند بود و می‌دانند که توانایی رقابت با این تیم پرمهره را ندارند. در این فضا سرمربی تیم بانوان بانک سرمایه می‌گوید: «مربیانی که اعتراض دارند به فکر آینده والیبال بانوان نیستند».

به راستی در چنین لیگ آیا جذابیت و هیجان به وجود می آید؟ و آیا این شیوه آینده و پیشرفت والیبال بانوان را تضمین می کند؟ در حالی که بانوان با شرایط بهترى از سوی فدراسیون حمایت می‌شوند و تیم ملى باید قوی‌تر از قبل شود و انتظارات بیشتر شده این روند چه کمکى می‌کند؟ بازیکنی که تا نیم فصل پول بگیرد و بازى نکند و قرارداد داخلى ببندد دیگر چه تعهد و عشقى به والیبال و تیم ملى می تواند داشته باشد؟ اینجا دیگر بحث کدام تیم اول می‌شود نیست، بحث روند رو به رشد والیبال  بانوان است که متوقف خواهد شد، آن هم با بستن قرارداد داخلى دریافت پول و بازى نکردن در نیم فصل اول و آزاد شدن و بازى کردن در نیم فصل دوم آن هم با تیم سرمایه. آیا با این وضعیت انتظار لیگ خوب و پویا و موفق وبازی‌هاى جذاب را می‌توان داشت؟ حال شنیده‌ها حاکی از انصراف تیم‌هاى صاحب‌نامی است که سال‌ها در لیگ برتربانوان حضور داشته‌اند!

در چنین موقعیتی کار عالى و حمایت خوب اسپانسرها را نباید نادیده گرفت و حتی فضا را برای جذب اسپانسرهای بهتر و بیشتر نیز باید هموارتر کرد. اینجاست که فدراسیون می‌تواند ورود پیدا کند و هم از اسپانسرها حمایت کند و هم انگیزه کار را برای دیگر تیم‌ها حفظ کند. در این شرایط همه باید دست به دست هم دهند تا اسپانسرها با حاشیه‌های پیش آمده، متوقف و منصرف نشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *