تاریخ: 2015-07-20 شناسه خبر: 4108

تصورنداشتن برخورد سیاسی مسئولان وزارت ورزش با من

 

فکر نمي‌کنم مسئولان وزارت ورزش برخورد سياسي با من داشته باشند

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ اين افتخار در شرايطي در کارنامه بانوان تيرانداز ثبت شد که آن‌ها باوجود مشکلات مالي فدراسيون و کمبود فشنگ و اردوهاي تمريني باز هم در يک رقابت بين‌المللي خوش درخشيدند. سيدمهدي هاشمي، رئيس فدراسيون تيراندازي و نماينده مجلس ضمن اشاره مختصري به واکنش مجلسي‌ها به توافق هسته‌اي و تاثير اين توافق در تامين سلاح و تجهيزات تيراندازان کشورمان در مصاحبه با خراسان بار ديگر مشکلات فدراسيون متبوعش را بازگو کرد.

از 15 مدال حاصل شده در يورنيورسياد 6 مدال سهم تيراندازي بود، از اين اتفاق راضي هستيد؟

خدا را شکر که ايران توانست در رقابت‌هاي يونيورسياد خوش بدرخشد و نتايج ارزشمندي کسب کند. تيراندازان ايران هم موفق شدند در اين رقابت‌ها علاوه بر کسب مدال‌هاي خوش‌رنگ رکوردهايشان را هم افزايش دهند و توانايي‌هاي خود را به رخ جهانيان بکشند.

اما اين نتايج خوب در شرايطي رقم خورد که تيراندازي ايران با مشکلات متعددي دست به گريبان است.

دقيقا. من از مسئولان و دست‌اندرکاران مي‌خواهم که اين ظرفيت‌ها را باور داشته باشند و از اين توانمندي‌ها به بهترين نحو ممکن استفاده کنند. در حال حاضر ما بحث حضور در المپيک را در پيش داريم اما فرصت‌هاي زيادي براي کسب سهميه را از دست داده‌ايم و تنها فرصت‌هاي محدودي باقي مانده است.

ريشه مشکلات تيراندازي را در چه مي‌بينيد؟

متاسفانه بخش عظيم مشکلات تيراندازي ناشي از کمبود منابع مالي است که البته اين مسئله متوجه همه فدراسيون‌ها مخصوصا فدراسيون تيراندازي است. فدراسيون تيراندازي از نظر ارزبري با ديگر فدراسيون‌ها متفاوت است چراکه ما براي تامين سلاح و مهماتمان بايد از منابع ارزي استفاده کنيم. اين در حالي است که منابع ارزي افزايش قابل توجهي پيدا کرده اما منابع ريالي اين افزايش را نداشته. با اين حال اميدواريم تامين منابع هم براي ورزش کشور و هم براي فدراسيون‌هاي پر مدال به خصوص فدراسيون تيراندازي صورت بگيرد.

در اين بين شايعاتي به گوش مي‌رسد که مي‌خواهيم صحت و سقم آن را از شما بشنويم. مثلا گفته مي‌شود 2 شغله بودنتان و انتخاب مجددتان به عنوان رئيس فدراسيون عاملي شده براي ايجاد مشکل بين شما و وزارت ورزش و حتي گفته مي‌شود به خاطر همين مسئله وزارت ورزش منابع مالي مورد نياز فدراسيون تيراندازي را تامين نمي‌کند.

من فکر مي‌کنم اين سوال را بايد از مسئولان وزارت ورزش پاسخ بدهند. شايد اين تصور برخي باشد. اما من چنين برداشتي ندارم که مسئولان وزارت ورزش بخواهند با من سياسي برخورد کنند. ضمن اين‌که انتخاب مجدد بنده به عنوان رئيس فدراسيون تيراندازي يک کار قانونمندي بود که انجام شد و اتفاقا توسط خود مسئولان وزارت ورزش هم اين کار انجام شد.

در آخرين مجمع عمومي فدراسيون تيراندازي قرار بود تفاهم‌نامه 3 ‌جانبه‌اي بين وزارت ورزش، وزارت کشور و وزارت دفاع به امضا برسد که طي آن به چارچوب نهايي براي تامين سلاح و تجهيزات تيراندازي برسيد. در اين زمينه اقدامي شده است؟

مسئولان وزارت ورزش در حال پيگيري اين مسئله هستند اما در چارچوب همان تفاهم کارهاي تيراندازي در حال انجام است ولي بايد اين تفاهم رسميت و استحکام بيشتري پيدا کند.

از طرفي قرار بود طرح تفکيک سلاح تيراندازي از ساير سلاح‌ها هم در قالب طرحي به مجلس ارايه شود.

اين هم در دستور کار وزارت ورزش است و بايد اين طرح از طريق وزارت ورزش به مجلس ارايه شود و ما هم در مجلس کار را دنبال کنيم تا به تصويب برسد. البته وزارت ورزش هنوز طرح را به مجلس ارايه نکرده؛ ضمن اين‌که ما پيش‌نويس طرح را داده‌ايم تا وزارتي‌ها بررسي و اصلاح کنند.

بگذريم. اخيرا توافق هسته‌اي صورت گرفت. ضمن تبريک به مناسبت اين توافق به عنوان نماينده مجلس واکنش مجلسي‌ها نسبت به اين توافق را چطور ارزيابي مي‌کنيد؟

ببينيد هنوز جزييات اين توافق مورد بررسي قرار نگرفته است اما در کليات من فکر مي‌کنم قاطبه مجلس حمايت خود را از اين توافق اعلام کرده و از زحمات تيم هسته‌اي و تلاش‌هايي که براي اثبات حقانيت جمهوري اسلامي صورت گرفته پشتيباني کرده است. اما بايد اين توافق سير مراحل مصوب خودش را بگذراند. من فکر مي‌کنم با سرعت اين کار پيش‌خواهد رفت و ان‌شاا… نتيجه مورد انتظار گرفته خواهد شد.

گويا قرار است طبق توافق صورت گرفته رفع تحريم‌هاي تسليحاتي ايران طي 8 سال انجام شود. اين مسئله چه تاثيري در رفع يا ادامه‌دار بودن مشکل تامين سلاح و تجهيزات فدراسيون تيراندازي خواهد داشت؟

قاعدتا بايد در اصلاحاتي که صورت مي‌گيرد بحث سلاح ورزشي و غير ورزشي از هم تفکيک شود. خواه ناخواه اين کار صورت خواهد گرفت.

از لغو اردوهايتان هم صحبت مي‌کنيد. خبر مي‌رسد قرار است اردوي هانوفر هم به دليل مشکلات مالي لغو شود. اين در حالي است که اگر اين اردو لغو شود کار تيراندازي براي کسب سهميه المپيک خيلي سخت‌تر خواهد شد.

در اين باره با مسئولان مربوطه صحبت کرده‌ايم و آنها ‌هم باوجود محدوديت‌هايي که دارند قول تامين منابع براي برپايي اين اردو را داده‌اند. اما اگر اين اتفاق نيفتد براي کسب سهميه المپيک فشار زيادي را بايد متحمل شويم./روزنامه خراسان ورزشی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.