تاریخ: 2016-11-10 شناسه خبر: 41083

اولیویا کویگلی، دارنده طلای بازی‌های المپیک ویژه درگذشت

اولیویا کویگلی، دارنده طلای بازی‌های المپیک ویژه درگذشت

اولیویا کویگلی دارنده نشان طلای بازی های المپیک ویژه تابستان 2015 بعد از چندین دوره شیمی درمانی و نبرد دو ساله با سرطان درگذشت.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از espn.com؛ المپیک ویژه یک برنامه بین المللی سالانه در بر گیرنده تمرینات و مسابقات ورزشی برای پیش یک میلیون کودک و بزرگسال کم توان ذهنی است.

اولیویا کویگلِی، دوومیدانی کار چینی و دارنده نشان طلای بازی‌های جهانی المپیک ویژه ویسکانسین در تابستان ۲۰۱۵ بود. او نه تنها در دوهای ۱۰۰ متر و ۴۰۰ متر امدادی این رقابت‌ها به طلا دست یافته بود بلکه با اخلاق خوبش به قلب بسیاری از حاضرین هم نفوذ کرد.

اولویا دو سالی بود که به بیماری سرطان سینه مبتلا شده بود. سرانجام روز گذشته در سن ۲۵ سالگی بیماری او را از پای درآورد و بعد از چندین دوره شیمی درمانی و نبرد دو ساله با سرطان درگذشت. دو سال قبل اولیویا برای سر دردهای شدید به پزشک معالجه کرد. تشخیص پزشک به تومور مغزی بود اما با وجود جراحی و برداشتن تومور سرطان همچنان و با سرعت در حال رشد در بدنش بود.

سال گذشته نام اولیویا در لیست ۲۵ ورزشکار زن تاثیرگذار در سراسر جهان که سایت espnw آن را هر ساله منتشر می‌کند، به چشم می‌خورد.

پیام اولیویا برای دیگر همنوعان خود: “خودتان را باور داشته باشید، هرگز به کسی اجازه ندهید به شما بگوید که نمی‌توانید. بدنبال رویاهای خود بروید و با کسانی که شما را به آنها نزدیک‌تر می‌کنند معاشرت کنید.”

اولیویا کویگلی، دارنده طلای بازی‌های المپیک ویژه درگذشت

اولیویا کویگلی، دارنده طلای بازی‌های المپیک ویژه درگذشت

لازم به ذکر است؛ خانواده اولیویا زمانی که او ۳ سال داشت متوجه شدند که او مبتلا به اوتیسم است.

شایان ذکر است؛ پیمان و شعار المپیک ویژه عبارت است از: “اجازه دهید برنده شوم، اگر نمی توانم برنده شوم، اجازه دهید در مسابقه و تلاش شجاع باشم.”

در المپیک ویژه هدف قهرمانی و برنده شدن نیست در این رقابت ها همه قهرمان هستند. دنیا در المپیک ویژه می‌خواهد، کاری کند که ورزشکاران به کمک ورزش و کار گروهی، زندگی را طبیعی تر تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *