تاریخ: 2016-11-14 شناسه خبر: 41219

فرانک طیاری در گفتگو با سایت ورزش بانوان؛

گویا فیبا فرصت تازه‌ای داد برای اثبات خطرساز نبودن پوشش بانوان بسکتبالیست

با یک حرکت خودجوش امیدها در دل بانوان بسکتبالیست زنده شد

در تورنمنت بسکتبال سه نفره ترکمنستان خبرها حاکی از این بود، گویا فیبا یک سال دیگر برای اثبات خطرساز نبودن بسکتبال بانوان محجبه مهلت داده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم بسکتبال سه نفره بانوان کشورمان با سرمربیگری فرانک طیاری در تورنمنت برون مرزی به میزبانی ترکمنستان شرکت کرد. در همین راستا فرانک طیاری به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت:  تورنمنت بسکتبال ۳ نفره ترکمنستان تیم‌های قرقیزستان، قزاقستان، آذربایجان، روسیه و ایران با حضور ناظر فیبا برگزار شد. ترکمنستان سال آینده میزبان مسابقات المپیک داخل سالنی بسکتبال آسیا است و به این منظور که به طور آزمایشی بتوانند میزبانی خود را مورد ارزیابی قرار دهند تورنمنت نیمه رسمی بسکتبال سه نفره را میزبانی کرد. البته قرار است یک بار دیگر ترکمنستان مصادف با تعطیلات نوروز مسابقات آزمایشی در همین سطح را میزبانی کند.

طیاری در خصوص نحوه حضور بانوان ایرانی در این رقابت‌ها توضیح داد: اطلاعیه دعوت در تورنمنت بسکتبال سه نفره از سوی مسئولان ورزش ترکمنستان در سایت فدراسیون جهانی بسکتبال ( فیبا ) ارائه شده بود. برای ما هم فرصت خوبی بود تا با قوانین آشناتر شویم. آقای گل محمدی، رئیس هیئت بسکتبال دانشگاه آزاد، قرار بود یک تیم دانشگاهی را به این مسابقات اعزام کند. اما به دلیل تغییر و تحولات در دانشگاه آزاد این اعزام لغو شد. نهایتا تصمیم بر این شد تا بانوان دانشجو و ملی‌پوش تیم گاز تهران را با خودمان ببریم. ما به صورت آزاد و با حمایت شرکت نوشت افزار کنکو راهی این رقابت‌ها شدیم.

او با اشاره به اینکه با مجوز شورای برون مرزی در این مسابقات حضور یافتند گفت: مجوز شورای برون مرزی برای این مسابقات گرفته شده بود. منتها مجوز مذکور به صورت شفاهی بود. چرا که با زمان تغییر و تحولات وزیر ورزش مصادف شد و هنوز به صورت کتبی نیامده است. اما ثبت نام در سایت ( سه در سه ) به صورت شخصی انجام شده بود.

طیاری در خصوص عملکرد بانوان بسکتبالیست کشورمان در این تورنمنت گفت: مسابقات بسکتبال سه نفره بدون مربی پیگیری می‌شود. مربی اجازه ندارد گوشه زمین بازیکنان را راهنمایی کند. بازیکنان باید خودشان وظیفه مربی را به دوش بگیرند. تعویض‌ها و آنالیز بازی به عهده خودشان است. با این وجود مربیان سایر تیم‌ها از بازی بانوان ایرانی تعریف و تمجید کردند. اصلا فکرش را هم نمی‌کردند که بچه‌های ما با این کیفیت بازی کنند. آنهم در اولین حضورشان در تورنمنت برون مرزی بسکتبال سه نفره. با اینکه فیزیک بدنی بازیکنان ایرانی نسبتا ضعیف‌تر بود اما توجه سایر شرکت کننده‌ها را جلب کرده بودند.

وی با اشاره به نظر مثبت ناظر فیبا در خصوص حجاب بانوان بسکتبالیست ایرانی بیان کرد: ناظر فیبا مشکلی با حجاب بازیکنان ایرانی نداشت. او اعلام کرد مسئولان فدراسیون‌ها در تمامی کشورهای اسلامی باید تلاش بیشتری به کار گیرند تا خطر ساز نبودن نوع پوشش بانوان محجبه را هر چه زودتر اثبات کند. خوشبختانه الآن دیگر به چشم فیبا آمده‌ایم فقط بعد از این باید پیگیری‌ها بیشتر شود.

طیاری در پایان گفت: خبرها حاکی از این بود که گویا فیبا یک سال دیگر برای اثبات خطرساز نبودن بسکتبال بانوان محجبه مهلت داده. این فرصت تازه‌ای است که فدراسیون جهانی بسکتبال در اختیار ما قرار داده است.

فرانک طیاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.