تاریخ: 2016-11-14 شناسه خبر: 41228

رکورد جهانی اسکیت سرعت زنان در ماده ۵۰۰ متر شکسته شد

رکورد جهانی اسکیت سرعت زنان در ماده 500 متر شکسته شد

الیز کریستی اسکیتر بریتانیایی در دومین رویداد از فصل 2016/17 مسابقات جام جهانی اسکیت با ثبت زمان 42.504 رکورد جهانی این رشته را ارتقا داد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از isu.org؛ دومین رویداد از فصل ۲۰۱۶/۱۷ مسابقات جام جهانی اسکیت از ۱۱ تا ۱۳ نوامبر و این بار به میزبانی سالت لیک سیتی واقع در آمریکا برگزار شد. اولین رویداد آن نیز ۴ تا ۶ نوامبر در کانادا پیگیری شده بود.

الیز کریستی اسکیتر بریتانیایی در دور یک چهارم نهایی این دوره از مسابقات با ثبت زمان ۴۲٫۵۰۴ موفق شد رکورد جهانی این رشته را ارتقا دهد. رکورد قبلی این رشته با زمان ۴۲٫۵۰۴ و در اختیار فن ککسین از چین بود. اما این اسکیت باز ۲۶ ساله بریتانیایی در مرحله پایانی روی زمین پرت شد و نتوانست مقامی را از آن خود کند. این در حالی است که در افتتاحیه این فصل از مسابقات جام جهانی اسکیت به میزبانی کانادا و در ماده ۵۰۰ متر توانسته بود به نشان طلا دست یابد.

الیز کریستی اسکیت باز بریتانیایی

بر همین اساس و به دنبال سقوط کریستی، ماریان ست گلیس از کانادا موفق شد به نشان طلای این رقابت‌ها دست یابد. مینجونگ چوی از کره جنوبی هم موفق شد در جایگاه دوم قرار گیرد. فن ککسین از چین دارنده رکورد جهانی سابق این رشته هم جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

فصل 2016/17 مسابقات جام جهانی اسکیت

ماریان ست گلیس از کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *