تاریخ: 2016-11-15 شناسه خبر: 41321

دیگر نمی‌دانم از این ناملایمتی‌ها به کجا شکایت کنم؛

فرشته بابایی : تهران به این بزرگی، کسی نبود جلوی انحلال تیم آرسن تهران را بگیرد / فدراسیون فوتبال بودجه‌ای برای حمایت از تیم بانوان ندارد

تیم آرسن تهران فرشته بابایی

تک و تنها به هر کجا که فکرش را بکنید رو زده‌ام اما خبری از حمایت و پشتیبانی نبود. شخصا برای آقای تاج نامه نوشتم اما گفت فدراسیون بودجه‌ای برای حمایت از تیم بانوان ندارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم آرسن تهران که برای نخستین بار حضور در لیگ برتر فوتبال بانوان را تجربه می‌کرد در آستانه آغاز هفته هفتم رقابت‌ها از حضور در لیگ برتر فوتبال بانوان انصراف داد. باز هم مشکل مالی باعث انصراف تیمی از لیگ کشوری بانوان شد عاملی که صد البته بر کیفیت فنی لیگ تاثیر گذار خواهد بود.

تیمی که به تازگی و با عملکرد درخشان بازیکنانش از دسته اول بانوان به لیگ برتر صعود کرده بود در همان هفته‌های آغازینِ فصل انصراف خود را اعلام کرد. در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با فرشته بابایی سرمربی تیم بانوان آرسن تهران ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است:

بابایی در ابتدا با اشاره به اینکه شرکت آرسن تهران، تیم را در لیگ دسته یک به طور کامل حمایت کرد گفت: بعد از صعود تیم ما به لیگ برتر مدیر عامل شرکت اعلام کرد، دیگر نمی‌تواند تمام هزینه‌های تیم را تقبل کند و تا پیدا شدن اسپانسر یا حامی مالی، در پشت پرده حامی مالی تیم می‌ماند.

وی با بیان اینکه تیم آرسن تهران از همان هفته نخستین لیگ با مشکل مالی همراه بود، توضیح داد: تیم ما حتی زمین چمن هم نداشت. شهرستان ملارد اولِ فصل، زمین چمنی را در اختیار تیم ما قرار داد اما بعد از گذشت یک هفته اعلام کرد باید نام تیم ملارد آورده شود. در غیر اینصورت اجازه ندارید در این زمین چمن، فوتبال، تمرین کنید. در آخر هم زمین را از ما گرفتند.

او خاطر نشان کرد: بازیکنان تیم ما شب قبل از آغاز هر دیدار به محل برگزاری مسابقات می‌رسیدند و بدون تمرین و آمادگی صبح به مصاف حریف می‌رفتند. بعد از بازی همه حاضر می‌شدند و به سمت شهرهایشان می‌رفتند. مگر یک بازیکن تا چه حد می‌تواند تحمل کند؟! ما با تمام بازیکنان قرارداد سفید بسته بودیم و به همه قول دادیم بعد از اینکه اسپانسر جدید پیدا شد حق و حقوق به طور کامل پرداخت خواهد شد. اما متاسفانه شش هفته گذشت نه قرارداد مالی شد و نه اسپانسری پیدا شد.

سرمربی تیم آرسن تهران افزود: تنها یک بازی برای تیم ما خارج از تهران برگزار شد آنهم دیدار با تیم اصفهان بود که مدیر عامل شرکت آرسن تمام هزینه‌ها را متقبل شد. سایر مسابقات را میزبانی کردیم. در خصوص میزبانی این رقابت‌ها نیز مدیون زحمات خانم نصیری هستیم که زمین چمن، داوران، آمبولانس و بقیه چیزها را با کلی دوندگی برای ما فراهم می‌کرد.

فرشته بابایی در خصوص انصراف تیم آرسن گفت: گویی همه چیز دست به دست هم داد تا تیم آرسن منحل شود. از اشتباهات داوری گرفته تا نبودن دستگاه شوک برای بازی. بازی آخر مقابل ایلام با وجود میزبانی برای تیم ما آنهم در شرایطی واقعا سخت که تمام هزینه‌ها را خودمان پرداخت کرده بودیم، با دستور سرداور و به دلیل نبودن دستگاه شوک لغو شد. آنهم در شرایطی که حامی مالی در خصوص بحث اسپانسرینگِ تیم برای دیدن بازی آرسن به محل برگزاری مسابقات آمده بود و نتیجه این بازی برایش اهمیت زیادی داشت. اما متاسفانه این دیدار برگزار نشد. در حالی که آمبولانس و تکنسین احیا در زمین مسابقات بودند و فاصله محل برگزاری مسابقات تا نزدیک‌ترین بیمارستان فقط ۲ دقیقه بود. بازیکنان ایلام هم حدودا ۱۰ میلیون برای حضور در این بازی صرف کرده بودند. نتیجه بازی‌ای که برگزار نشد در نهایت ۳ بر صفر به نفع ایلام به پایان رسید.

او بیان کرد: سه ماه است که تک و تنها به هر کجا که فکرش را بکنید رو زده‌ام اما خبری از حمایت و پشتیبانی نبود. هیچ مسئولی از باشگاه ما حمایت نکرد. هیچ کدام از باشگاه‌های آقایان تمایلی به تیمداری در بخش بانوان نداشتند. برای آقای تاج شخصا نامه نوشتم اما گفت بودجه‌ای برای حمایت از تیم بانوان نداریم. مسئولان فدراسیون حتی قدم از قدم هم برنداشتند. تهران به این بزرگی یعنی کسی نبود جلوی انحلال تیم آرسن تهران را بگیرد. تیمی که هزینه‌هایش حتی یک ششم قرارداد یک بازیکن لیگ برتری آقایان هم نیست! قشقایی شیراز با کیفیت بسیار بالا هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان تیمداری می‌کند. دیگر نمی‌دانم از این ناملایمتی‌ها به کجا شکایت کنم.

وی با اشاره به اینکه ایرامهر گیلان هم گزینه خوبی برای اسپانسرینگ تیم نبود گفت: انگار از چاله به چاه می‌رفتیم و خودمان قبول نکردیم. نهایتا هم تعدادی از بازیکنان تیم را به قشقایی و استقلال تهران فرستادم. اما خودم فعلا در بحران منحل شدن تیمم به سر می‌برم و به گزینه‌های پیشنهادی فکر نمی‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *