تاریخ: 2015-07-20 شناسه خبر: 4138

رفتن اجباری به تایلند در صورت نبود مسابقه

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ کیوان قنبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره حضور “ایگور پاکلین” به عنوان مربی در تیم ‌ملی د‌و‌و‌مید‌ا‌نی، اظها‌ر کرد: کارهای لازم ابتدایی برای حضور پاکلین در ایران صورت گرفته است و اگر مشکلات حل شود تا چند هفته‌ آینده حضورش در ایران قطعی می‌شود. حضور یک مربی به خودی خود کافی نیست و شرایط باید به گونه‌ای باشد که مشکلاتی هم کنار آن وجود نداشته باشد و کسی جلوی ما را نگیرد و اذیت نکند. اگر مربی خوب بیاید، اما شرایط مهیا نشود فایده‌ای ندارد. در شرایطی که امکانات فراهم شود ما می‌توانیم نتیجه‌ بگیریم در غیر این صورت وقت و پول از دست می‌رود.

قنبرزاده با تاکید بر این که در صورت مهیا بودن شرایط بهترین مربی جهان هم نمی‌تواند کار مثبتی انجام دهد، تصریح کرد: سیستم کار ما تا الان به هم ریخته بوده است و امیدوارم که تیم جدید فدراسیون بتواند این به هم ریختگی را رفع کند. فقط بحث و مشکل حضور مربی نیست و کل سیستم مشکل دارد. اگر مربی “موتاز” قطری به ایران بیاید شرایط ما پایین‌تر می‌آید، چرا که ما در کوچکترین امکانات مشکل داریم. ماساژور خوب هم در ایران نداریم ، در حالی که همین موضوعات در نتیجه‌ گیری تاثیرگذار است. به هر ترتیبی که هست امیدوارم شرایط حضور پاکلین در ایران مهیا شود و یا این که من پیش او بروم تا تمرین کنم. این مربی در سال‌های گذشته موفق شد با محمد ارزنده رکورد ورودی المپیک را بگیرد و رکورد من را هم بالا ببرد. بنا‌بر‌این حضورش به عنوان مربی پرش ارتفاع ایران تاثیرگذار خواهد بود.

رکوردار پرش ارتفاع ایران با بیان این که برای کسب موفقیت در این رشته به حضور در مسابقات سطح بالا نیاز است، ا‌دا‌مه‌ داد: اگر شرایط همین گونه باشد نتیجه‌ نمی‌گیریم. باید در مسابقات خوب شرکت کنیم نه این که سالی یک بار به مسابقات جایزه بزرگ یا قهرمانی آسیا برویم. باید هزینه شود تا در مسابقات معتبر اروپایی شرکت کنیم. سال‌ها است به مسابقات بین‌المللی می روم و تمام د‌و‌و‌مید‌ا‌نی کاران مطرح جهان با حضور در مسابقات مهم راه المپیکی شدن و موفقیت را طی می‌کنند. امکان ندارد کسی بدون مسابقه بتواند خودش را بالا بکشد و کاری کند. تمام ر‌قا‌بت‌ها با هم سطح‌های خودمان است، در حالی که باید با دیگر پرشگران روبرو شویم تا رکوردمان افزایش یابد.

او درباره کسب سهمیه المپیک و مسابقات قهرمانی جهان، اظها‌ر کرد: تا آغاز المپیک فرصت حضور در چندین مسابقه را دارم و در جام کازانف هم این شانس را دارم سهمیه المپیک و مسابقات جهانی چین را کسب کنم. من خودم را باور دارم و می دانم که چیزی کم ندارم و اگر همه چیز روی روال خود باشد می‌توانم راهی المپیک شوم. در مسابقات جایزه بزرگ تایلند هم خیلی به سهمیه المپیک نزدیک بودم در پرش از میله 2.29 پشت پایم به میله برخورد کرد و سهمیه را از دست دادم. اگر ورودی بگیرم تمام تلاشم را برای ادامه راه برای فینالیست شدن در ریو می‌گذارم.

قنبرزاده در پایان گفت: فدراسیون باید حمایت لازم را از ما انجام بدهد تا به مسابقات و اردوهای برون مرزی اعزام شویم و فر‌صت‌های خوبی برای ما به وجود آید. درست است که از نظر نتیجه‌ جایزه بزرگ تایلند برای ما بسیار خوب بود، اما مسابقه اصولی در سطح جهانی نبود. سه مرحله مسابقه پشت سر هم با فاصله کوتاه اصلا خوب نیست و ما از روی اجبار در این ر‌قا‌بتها حاضر شدیم، چرا که مسابقه دیگری نبود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.