تاریخ: 2015-07-20 شناسه خبر: 4144

علل سفيدي زودرس موها

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ دکتر غلامرضا عشقي اظهار کرد: به طور معمول از سنين 35 سالگي موهاي سفيد شروع به رشد مي‌کنند اما در برخي افراد بنا به دلايلي در سنين زير 30 يا 25 سال موها سفيد مي‌شوند که به آن سفيدي زودرس مي‌گويند.
وي افزود: افرادي که پدر و مادر يا ساير اعضاي خانواده‌شان دچار سفيدي زودرس موها شده‌اند بيش از ديگران در معرض سفيدي زودرس موها قرار دارند.
عشقي با بيان اينکه در سفيدي زودرس موها معمولا قسمتي از موهاي سر سفيدرنگ شده و به تدريج افزايش مي‌يابد، ادامه داد: افرادي که در سنين زير 30 سال هستند و چند دانه از موهاي سفيد بر روي سرشان ديده مي‌شود، نگران نباشند؛ چراکه اين گونه موارد جزو سفيدي زودرس مو محسوب نمي‌شود.
وي تاکيد کرد: يکي ديگر از فاکتورهاي سفيدي زودهنگام موها عوامل تغذيه‌اي هستند؛ به طوريکه کمبود پروتئين و سوء تغذيه از علل مهم سفيدي زودرس موها به شمار مي‌آيند.
وي ادامه داد: استحمام دير به دير و نامنظم نيز در شروع سفيدي زودرس موها تاثير بسزايي دارد، همچنين شانه نکردن موها هم با کندسازي خونرساني در سطح موها موجب بروز اين مشکل مي‌شود.
اين متخصص پوست و مو عنوان کرد: علاوه بر عوامل ذکر شده، اختلالات تيروئيدي، کم‌خوني‌هاي شديد، کمبود ويتامين B12 و برخي بيماري‌هاي ژنتيکي زمينه‌ساز سفيدي زود‌رس موها هستند.
عشقي گفت: کندن موهاي سفيد کار درستي نيست، البته از لحاظ علمي تاثير کندن موهاي سفيد به درستي معلوم نشده است اما با اين وجود توصيه مي‌شود که به جاي کندن موها آن‌ها را کوتاه کنيم.
وي در پايان تصريح کرد: درمان سفيدي زودرس موها با توجه به نوع و علت آن انجام مي‌شود، البته درمان به گونه‌اي است که روند رشد موهاي سفيد را کندتر مي‌کند./ايسنا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.