تاریخ: 2015-07-20 شناسه خبر: 4159

کسب 6 مدال رنگارنگ در رشته تیراندازی معلولان کشور

تیراندازبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ در ادامه رقابت‌های جام جهانی تیراندازی معلولین که در کرواسی در حال برگزاری است، تیم ایران متشکل از ساره جوانمردی، عالیه محمودی و مهدی زمانی که برای اولین بار بود در مسابقات تپانچه بادی P5 (پنج تیر) شرکت می‌کرد، در نخستین تجربه خود به عنوان چهارم تیمی دست یافت.

در مسابقات این ماده، تیم‌های روسیه، لهستان و استرالیا به ترتیب اول تا سوم شدندو در این میان ایران توانست با کسب 6 مدال پرچم کشورمان را به احتزاز در آورد.

رقیه اله کرمی، رئیس انجمن تیراندازی در خصوص این مسابقات گفت: برای اولین بار بود که تجربه شرکت در این ماده را داشتیم و هدفمان صرفا امتحان سلاح های این ماده و کسب تجربه بود. ضمن اینکه این ماده در زمره مواد مسابقات پارالمپیک نیست و جنبه فرعی داشت.

وی افزود: در مجموع 23 تیرانداز از 12 کشور جهان در مسابقات این ماده شرکت کردند و به صورت انفرادی مهدی زمانی با 323 امتیاز، پانزدهم، ساره جوانمردی با 322 امتیاز هفدهم و عالیه محمودی با 282 امتیاز بیست و دوم شد و در مجموع تیمی نیز ایران با امتیاز 927 در جایگاه چهارم ایستاد.

در ادامه مسابقات امروز، هم اکنون معصومه خدابخشی در ماده تفنگ بادی R4 به مصاف حریفان رفته است و مسابقات وی امشب به پایان می‌رسد.

رقابت‌های تیراندازی جام جهانی کرواسی، با امتیاز کسب سهمیه مستقیم بازی‌های پارالمپیک ریو، از روز گذشته با حضور 272 تیرانداز از 47 کشور در شهر اوسییک آغاز شد و تا 24 تیر ماه در جریان خواهد بود که تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین ایران با ترکیب ساره جوانمردی، عالیه محمودی، سمیرا ارم، معصومه خدابخشی، کبری رضایی و مهدی زمانی در این رقابت‌ها شرکت کرده است.

این مسابقات با حضور 272 تیر انداز و 47 کشور دنیا برگزار شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.