تاریخ: 2015-07-20 شناسه خبر: 4160

استان کرمانشاه پایلوت راه‌اندازی صندوق حمایت از قهرمانان

 ورزش و جوانان

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  پرویندخت داوودیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه صندوق حمایت از قهرمانان ورزشکار یک خرد جمعی است، اظهار داشت: راه‌اندازی صندوق حمایت از بانوان قهرمان و ورزشکار به تصویب رسیده و به منظور ارتقای توانمندی ورزشکاران در مسابقات و شارژ مالی آن‌‌ها به عنوان پایلوت در کشور در استان کرمانشاه اجرا می‌شود و در صورت نتیجه مطلوب در استان‌های دیگر اجرا می‌شود.

مشاور امور بانوان در اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با بیان اینکه اگر به توانایی بانوان و داده‌‌ها و داشته‌ها در این زمینه بیشتر توجه شود بهره‌وری افزایش‌ می‌یابد، عنوان کرد: در ورزش آقایان به دلیل فراهم بودن زمینه تبلیغات اسپانسر و حامی مالی وجود دارد اما ورزش بانوان به دلیل محدودیت‌های تبلیغاتی در انزوای مادی و اسپانسر قرار دارد.

داوویان با اشاره به اینکه یکی از راهکار‌های توسعه ورزش بانوان استقلال آن در حوزه ورزش و جوانان است، گفت: با ادغام ورزش بانوان با ورزش آقایان حق تصمیم‌گیری و استقلال از بانوان سلب شد و برای خروج بانوان از این انزوا باید سازمان ورزش بانوان در وزارت ورزش و جوانان احیا شود.

وی با بیان اینکه با سپردن بعضی از امور در جامعه به بانوان به طور قطع مدیریت صحیح آن‌ها سبب ارتقای سطح جامعه می‌شود، افزود: براساس برنامه‌ریزی‌ها و برگزاری جلسات متعدد در استان مقرر شد مدیران صنعتی در استان همسران خود را برای حضور در عرصه‌های ورزشی ترغیب کنند.

ساخت پارک سلامت بانوان در کرمانشاه

مشاور امور بانوان در اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه پارک سلامت بانوان در پارک شاهد کرمانشاه قرار دارد، عنوان کرد: بخشی از پارک شاهد کرمانشاه به دلیل همجواری با نمایشگاه بین‌المللی و آموزش و پرورش و فضایی امن به عنوان پارک سلامت بانوان انتخاب و دیوارکشی شده است.

داوودیان با بیان اینکه ساخت پارک سلامت بانوان در کرمانشاه بعد از دیوارکشی با وقفه روبرو شد تا اینکه به اداره کل ورزش و جوانان استان واگذار شد، گفت: در حال حاضر سالن‌های برای ورزش‌های زمستانی بانوان در استان وجود دارد اما با جابه‌جایی و انتقال نمایشگاه‌ بین‌المللی سالن‌های این نمایشگاه به عنوان سالن ورزش‌های زمستانی بانوان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به لزوم بهره‌مندی بانوان از نعمت‌های خدادادی نور و آفتاب، افزود: پارک سلامت بانوان با برخورداری از فضایی امن دارای جاده سلامت. پیست دوچرخه سواری، فوتبال، هندبال، والیبال و رشته‌های توپی بسیاری است که بانوان استان می‌توانند با آرامش خاطر از این امکانات بهره‌مند شوند.

داوودیان با بیان اینکه شرایط موجود در کشور به‌ویژه در منطقه غرب از نظر خصلت‌ها، فرهنگ‌ها و پوشیدگی و حفظ عفت سرآمد است، افزود: با بسیاری از تحقیقات بر روی دانش‌آموزان دارای مشکلات کمر و نرمی استخوان به دلیل عدم ورزش کافی و عدم بهره‌مندی از نور آفتاب و اکسیژن، راه‌اندازی پارک سلامت بانوان ضرورت یافت.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر مقوله فرهنگ، گفت: رسانه‌ها باید با پیگیری مباحث اجتماعی و فرهنگی در فضای معنوی نگرش بانوان را نسبت به تقلید از فرهنگ اشتباه بیگانه کمرنگ کرده و با اقداماتی همچون ترویج و معرفی لباس‌های بومی محلی داشته‌های خود را پررنگ کنند زیرا تنها راه مقابله با برنامه‌های ماهواره فرهنگ‌سازی توسط رسانه‌های داخلی است.

داوودیان با بیان اینکه یکی از راهکارهای تندرستی و سلامت فیزیکی در جامعه ترویج منش پهلوانی میان ورزشکاران خانم و آقا است، گفت: باید اقداماتی موثر برای تبدیل خیابان‌ها، خیابان‌ها، منازل و تمامی محیط ها به فضای تندرستی و سلامت برای خانواده‌ها انجام شود و در این راستا شهرداری‌ها با هماهنگی آموزش و پرورش نقشی موثر دارند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.