تاریخ: 2016-11-27 شناسه خبر: 42124

تسا ورلی از فرانسه قهرمان جام جهانی اسکی زنان در آمریکا شد

رقابت‌های جام جهانی اسکی در ماده مارپیچ بزرگ زنان در پیست کلینگتون آمریکا برگزار شد و تسا ورلی از فرانسه بعد از بیش از هزار روز انتظار بر سکوی قهرمانی ایستاد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از fis-ski.com؛ مرحله سوم رقابت‌های جام جهانی اسکی زنان روز شنبه ۲۶ نوامبر ۲۰۱۶ در ماده مارپیچ بزرگ در پیست کلینگتون آمریکا برگزار شد.

در این مسابقات تسا ورلی ( Tessa Worley )، بعد از بیش از هزار روز انتظار بر سکوی قهرمانی ایستاد. این اسکی باز فرانسوی با ثبت زمان ۱دقیقه و ۵۹ ثانیه و ۲۶ صدم ثانیه در مجموع دو دور، زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و با کسب ۱۴۰ امتیاز بالاتر از میکائیلا شیفرین مدعی، در صدر جدول رده بندی این ماده قرار گرفت. تسا از سال ۲۰۱۳ برای اولین بار در جام جهانی اسکی آلپاین شرکت کرده است. آسیب دیدگی دلیل اصلی غیبت طولانی مدت این اسکی باز فرانسوی بوده است.

تسا ورله از فرانسه قهرمان جام جهانی اسکی زنان در آمریکا شد

این در حالی است که نینا لوئست ( Nina Loeseth ) از نروژ با ثبت رکورد ۲:۰۰٫۰۶ و کمتر از یک ثانیه اختلاف دوم شد. سوفیا گوجیای ( Sofia GOGGIA ) ایتالیایی هم با کسب نخستین عنوان حرفه‌ای خود و با ثبت زمان ۲:۰۰٫۳۷، بعنوان نفر سوم روی سکو رفت.

جام جهانی اسکی زنان

اما در مجموع و در پایان مرحله سوم از رقابت‌های اسکی آلپاین این فصل، میکائیلا شیفرین ( Mikaela SHIFFRIN ) آمریکایی با کسب ۲۲۵ امتیاز همچنان پیشتاز است و نینا لوئست با اختلاف در تعقیب شیفرین آمریکایی است.

جام جهانی اسکی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *