تاریخ: 2016-12-03 شناسه خبر: 42307

سمیه غفاری سرمربی تیم ملی دراگون بوت بانوان؛

دراگون بوت بانوان پتانسیل رسیدن به جایگاه در خور نام ایران در آسیا را دارد

تیم ملی دراگون بوت بانوان پتانسیل رسیدن به جایگاه در خور نام ایران در آسیا را دارد

سمیه غفاری سرمربی تیم ملی دراگون بوت بانوان با اشاره به اینکه دراگون بوت یک رشته آسیایی و حریفان قدر در این قاره زیاد است، اعلام کرد با پتانسیلی که در تیم ملی بانوان ایران می‌بینم مطمئنم با حمایت بیشتر به جایگاهی در خور نام ایران در آسیا می‌رسیم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ دراگون بوت و یا قایق اژدها گونه‌ای قایق پارویی دراز پیکر و باریک چینی است که در مسابقات تیمی قایق‌رانی استفاده می‌شود. در رشته دراگون بوت، ۲۲ نفر حضور دارند ۲۰ نفر به عنوان پاروزن به همراه یک سکان‌دار و یک طبل‌زن. این رشته ورزشی بسیار مهیج و تماشایی و کمی تا قسمتی هم ناشناخته است. در همین راستا و برای معرفی بیشتر دراگون بوت بانوان خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با سمیه غفاری سرمربی تیم ملی و تیم باشگاهی هیئت تهران دراگون بوت بانوان ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است:

سمیه غفاری در ابتدا گفت: دراگون بوت به دلیل شرایط مسابقه و تعداد نفرات زیادی که در یک قایق کنار هم پارو می‌زنند، صدای طبل و همچنین جو دلچسب مسابقات از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است و هر بیننده‌ای زمان تماشای این مسابقات میخکوب خواهد شد. حتی کسی که سررشته‌ای از دراگون بوت ندارد.

سرمربی تیم ملی دراگون بوت بانوان افزود: کار طبال در قایق اژدها از بقیه سخت‌تر است. هماهنگی طبل زدن با سرعت قایق، طول مسیر و پاروزنان سخت است و نیاز به تمرکز بالا دارد. هماهنگی و اجرای یکنواخت در مسابقات اولویت اصلی برتری است.

سرمربی تیم ملی اژدها سواران با اشاره به اینکه دراگون بوت خصوصا در بخش بانوان چندان در ایران شناخته شده نیست، بیان کرد: مطمئنم که اگر به خوبی شناسانده شود علاقمند به این رشته ورزشی بسیار بیشتر خواهد شد. فدراسیون انجمن‌های ورزشی در حد امکان از تیم ملی حمایت می‌کند اما از آنجا که این رشته چندان شناخته شده نیست تبلیغات برای آن بسیار کم است و اسپانسرها تمایلی برای حمایت از این رشته ورزشی ندارند.

غفاری ضمن قدردانی از کسانی که تیم ملی دراگون بوت بانوان را حمایت کردند، گفت: امیدوارم تبلیغات گسترده در بخش بانوان صورت گیرد تا حمایت بیشتری از تیم ملی دراگون بوت بانوان صورت گیرد. از آنجا که دراگون بوت یک رشته آسیایی است حریفان قدر در این قاره بسیار زیاد است. اما من با پتانسیلی که در تیم ملی بانوان ایران می‌بینم مطمئنم که با پیگیری اردوهای منظم و پیوسته جایگاهی در خور نام ایران در آسیا کسب خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه مسابقات دراگون در قالب فستیوال در کشورهای آسیایی برگزار می‌شود، توضیح داد: تیم باشگاهی هیئت تهران قرار است به فستیوال دراگون بوت مالزی اعزام شود. این فستیوال بین المللی ۲۰ و ۲۱ آذرماه در شهر “پنانگ” برگزار می‌شود. از طرفی تیم ملی هم سال آینده مسابقات مهمی را در پیش دارد. مسابقات ۲۰۱۸ اندونزی یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ریزی‌های انجمن دراگون بوت است.

سرمربی تیم ملی اژدها سواران در خصوص اردوهای تیم ملی گفت: اسفند ماه سال گذشته قرار بود تیم ملی بانوان به مسابقات دراگون بوت تایلند اعزام شود. تمرینات و آمادگی ملی‌پوشان هم در سطح مطلوبی بود اما متاسفانه این مسابقات از طرف کشور میزبان لغو شد. از آن زمان تا به حال هم اردوی مشترکی برای اعضای تیم ملی برگزار نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.