تاریخ: 2015-07-21 شناسه خبر: 4267

نبرد با مرگ سفيد!‌

 موج‌سواري

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ زماني که ميک فانينگ قهرمان 3 دوره رقابت‌هاي جهاني موج‌سواري براي شروع کارش در فينال تور جهاني به آب زد، هرگز فکر نمي‌کرد که به جاي مبارزه با موج‌هاي سهمگين مجبور شود با بزرگ‌ترين و درنده‌ترين قاتل دريا مبارزه کند؛ مبارزه‌اي براي زنده ماندن در اقيانوس خشمگين اطلس. داستان از جايي شروع شد که فانينگ به صورت درازکش روي تخته موج خود در انتظار فرصت مناسبي بود تا کارش را شروع کند اما در همين لحظه يک کوسه سفيد 6 متري از پشت به او نزديک مي‌شود و بقيه داستان از زبان خود اين موج‌‌سوار استراليايي: «وقتي متوجه شدم که کوسه‌ پشت سرم است، فقط پايم را کشيدم و وقتي او به سمت من حمله کرد، انتهاي تخته موجم را گرفت. اگر پايم را نمي‌کشيدم، قطعا به‌جاي تخته موج پايم را مي‌بلعيد. کوسه سعي کرد مرا به زير آب بکشد و فکر مي‌کنم ضربه‌اي که به چشمش زدم، باعث شد تا کمي فاصله بگيرد.

مي‌دانستم که دوباره حمله خواهد کرد اما دريا با من بود، نه با کوسه! در همان لحظه موج بزرگي آمد که به من کمک کرد فاصله‌ام با کوسه بيشتر شود و اين فرصت مناسبي بود تا نيروهاي امداد برسند.» فانينگ در ادامه مبارزه با کوسه سفيد يا مرگ سفيد را سخت‌ترين لحظه زندگي خود توصيف کرد و گفت: «واقعا سخت بود و فقط منتظر دندان‌هاي تيز او بودم.

مي‌دانستم که اين بار مبارزه براي مدال و قهرماني نيست و بايد براي زنده ماندنم، بجنگم. وقتي شنا مي‌کردم، نمي‌‌دانستم پاهايم سر جايشان هستند يا نه. واقعا خدا را شکر مي‌کنم که بلايي سرم نيامد و توانستم از حمله کوسه قاتل جان سالم به در ببرم. وقتي سوار قايق نجات شدم، آن‌قدر ترسيده بودم که با خودم گفتم ديگر هرگز به اقيانوس باز نخواهم گشت اما حالا براي بازگشت به آب و سوار شدن روي موج‌هاي اقيانوس لحظه‌شماري مي‌کنم.»روزنامه خراسان ورزشی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.