تاریخ: 2015-07-21 شناسه خبر: 4269

جای خالی والیبالیست‌های ایران در میان برترین‌ها

والیبالیست‌

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در دیدار نهایی این لیگ، فرانسه که از سطح دوم این رقابت‌ها توانسته بود با شکست‌دادن لهستان به فینال برسد، مقابل صربستان ایستاد و توانست با ارائه یک بازی بی‌نقص ٣ بر صفر در ست‌شماری برنده شود و جام قهرمانی این رقابت‌ها را برای اولین‌بار در تاریخ بالای سر ببرد. فرانسه که پیش‌تر یک‌بار دیگر توانسته بود جواز صعود به فینال این رقابت‌ها را بگیرد، مقابل برزیل تن به شکست داده بود و در دومین فینال تاریخش در این رقابت‌ها، جام قهرمانی را بالای سر برد تا صرب‌ها که برای پنجمین‌بار فینالیست می‌شدند را باز هم ناکام بگذارد.

درواقع صربستان هنوز هم ناکامی‌هایش در این لیگ ادامه دارد و جامی به دست نیاورده است. البته قهرمانی فرانسه پیامدهای زیادی هم داشته و مهم‌تر از همه آنها اینکه فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، را وادار به واکنش کرده است. «موسیو پرزیدان» در توییترش، این قهرمانی را تبریک گفته ولی «گاف»ی داده که سوژه بسیاری از رسانه‌ها شده؛ درواقع اولاند از والیبالیست‌های فرانسه به‌عنوان «قهرمان دنیا» یاد کرده درحالی‌که آنها در لیگ جهانی قهرمان شده‌اند و نه رقابت‌های قهرمانی دنیا! البته این گاف مانع از این نشده که دعوت والیبالیست‌های فرانسوی به کاخ «الیزه» تحت‌تأثیر قرار بگیرد؛ آنها قرار است بابت افتخاری که به دست آورده‌اند، میهمان رئیس‌جمهور فرانسه باشند. فرانسوی‌ها اگرچه از سطح دوم این رقابت‌ها پا به دیدار نهایی گذاشتند ولی با داشتن بازیکنی مثل اروَن انگاپت و تونیوتی نشان دادند دست‌کمی از تیم‌های سطح اول دنیا ندارند. اولی اتفاقا بهترین بازیکن این دوره از رقابت‌ها شد و دومی هم توانست عنوان بهترین پاسور را به خود اختصاص دهد.

دیگر عناوین هم به‌ترتیب بین بازیکنان لهستان و آمریکا تقسیم شد تا ملی‌پوشان کشورمان که نتوانستند از مرحله گروهی این رقابت‌ها صعود کنند جایی در بین بهترین‌های لیگ جهانی نداشته باشند. این در شرایطی است که بازیکنانی نظیر محمد موسوی و سعید معروف در دوره قبلی این رقابت‌ها عناوینی نظیر بهترین مدافع و پاسور را در مقطعی به خودشان اختصاص داده بودند. در بازی رده‌بندی این رقابت‌ها هم دو تیم آمریکا و لهستان، تیم‌های هم‌گروه ایران، به مصاف هم رفتند که آمریکایی‌ها برنده شده و روی سکوی سومی ایستادند. /روزنامه شرق

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.