تاریخ: 2015-07-21 شناسه خبر: 4276

فن‌گال به من فرصت بازگشت نداد

 تيم چلسي

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ اما همان‌طور که خود فن‌پرسي اعتراف مي‌کند، مشکلات از بازي برگشت مقابل چلسي و نشستن‌90‌ دقيقه‌اي او روي نيمکت شروع شد. او که حدود يک هفته پيش به فنرباغچه ترکيه پيوست، براي اولين بار با صراحت درباره دلايل جدايي‌اش از منچستريونايتد و چگونگي رابطه‌اش با ژنرال هلندي در طول فصل گذشته صحبت کرد. رابين ادعا کرده‌ که فن‌گال فرصتي عادلانه را براي باز پس‌گيري جايگاهش در اولدترافورد به او نداده است.

مشکل شما با فن‌گال دقيقا از کجا شروع شد؟

در واقع نقطه آغاز مشکلات ديدار برگشت با تيم چلسي بود. نيمکت‌نشيني در آن ديدار يکي از نخستين نشانه‌هايي بود که نشان مي‌داد شرايط در جهت درستي حرکت نمي‌کند. من از فن‌گال خواستم تا به من فرصت بازي در تيم رزرو را بدهد تا شرايط بازي‌ پيدا کنم، اما با اين وجود باز هم روي نيمکت نشستم. فضاي رابطه من و لوئيز تغيير کرده بود و افراد حاضر در باشگاه مي‌توانستند اين را متوجه شوند، اما من حرفه‌اي بودم. در آن زمان به ترک تيم فکر نمي‌کردم چرا‌که همسر و فرزندان من هم از زندگي در منچستر راضي بودند.

چه زماني لوئيز اعلام کرد که به شما نياز ندارد؟

در مراسم سالانه گلف باشگاه. من همچنان به اين فکر مي‌کردم که ما بعد از تعطيلات در‌کنار يکديگر جمع مي‌شويم و همه‌چيز را از نو مي‌سازيم. او پيش از اين نيز ذهنيتش درباره مرا عوض کرده بود. هنگامي که او سرمربي هلند شد، به من اعلام کرد که مهاجم سوم تيم ملي هستم. من به او گفتم اشکالي ندارد، اما براي جايگاهم جنگيدم و به مهاجم اول تيم ملي و کاپيتان او تبديل شدم. اما زماني که بازگشتم، اين ديگر رقابتي عادلانه نبود. جنگيدن براي بازيابي جايگاهم در تيم به عنوان يک گزينه براي من تعريف نشده بود. او مرا به زمين دوم‌(تيم رزرو) مي‌فرستاد. من عصباني يا احساساتي نشدم. اين چيزها بخشي از فوتبال است. شما در هر شرايطي بايد بهترين کار ممکن را انجام دهيد، پس من با ترک تيم اين کار را انجام دادم.

چرا بعد از جام‌جهاني‌ برزيل روابط شما و لوئيز تيره و تار شد؟

جام‌جهاني‌ واقعا پر‌فشار بود، چه از لحاظ جسمي و چه از لحاظ روحي. مخصوصا به عنوان کاپيتان تيم. شايد من براي شروع فصل گذشته به يک هفته استراحت بيشتر نياز داشتم. در مقطع کريسمس، من 3 بازي کامل را در عرض 6 روز انجام دادم و تاندون مچ پايم ورم کرد، اما من براي کمک کردن به تيم با استفاده از بي‌حس کننده‌ها به بازي کردن ادامه دادم.

اگر روزي دوباره رو‌در‌روي يونايتد قرار بگيريد، چه عکس العملي خواهيد داشت؟

ما کار سختي براي شکست دادن شاختار دونتسک در مرحله پي‌آف ليگ قهرمانان داريم، اما اميدوارم که از پس آن بر آييم و پس از آن دوست دارم که چالشي جديد را در اولدترافورد تجربه کنيم. من واقعا اين امر را دوست دارم. بازگشت به اولدترافورد با خشم يا چيز ديگري نخواهد بود. براي زيبايي فوتبال به محقق شدن شانس بازگشتم به اولدترافورد فکر مي‌کنم. همچنين مي‌خواهم اين شانس را داشته باشم که براي آخرين بار از نزديک از هواداران منچستريونايتد تشکر کنم، چرا‌که آن‌ها با من رفتار بسيار خوبي داشته‌اند./روزنامه خراسان ورزشی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.