تاریخ: 2016-12-11 شناسه خبر: 42816

سومین مرحله از جام جهانی اسکی آلپاین زنان در ماده مارپیچ بزرگ؛

تسا ورلی برای دومین بار فاتح جام جهانی اسکی آلپاین زنان شد

جام جهانی اسکی آلپاین زنان

تسا ورلی ( Tessa Worley ) که چهارم دسامبر و در پیست کلینگتون آمریکا عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت کرده بود، بعد از گذشت شش روز مجددا فاتح جام جهانی اسکی آلپاین زنان شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از fis-ski.com؛ روز شنبه ۱۰ دسامبر سومین مرحله از فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ مسابقات جام جهانی اسکی آلپاین زنان در ماده مارپیچ بزرگ با استقبال بی‌شمار تماشاگران این بار به میزبانی سستریره در ایتالیا برگزار شد. تسا ورلی ( Tessa Worley ) که چهارم دسامبر و در پیست کلینگتون آمریکا عنوان قهرمانی جام جهانی اسکی آلپاین زنان در ماده مارپیچ بزرگ را به نام خود ثبت کرده بود، بعد از گذشت شش روز مجددا فاتح این رقابت ها شد.

تسا ورلی قهرمان جام جهانی اسکی آلپاین زنان شد

تسای فرانسوی روز شنبه با ثبت زمان ۲:۱۷٫۳۷ زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و جایگاه اول را به خود اختصاص داد. سوفیا گوجیا ( Sofia Goggia )، اسکی‌بازی از کشور میزبان که بسیار هم مورد علاقه تماشاگران بود، با ۱۵ صدم ثانیه اختلاف بعد از تسا جایگاه دوم را به خود اختصاص داد. گوجیای ۲۴ ساله بدین ترتیب از کسب نخستین پیروزی خود در جام جهانی اسکی آلپاین باز ماند. مارتا باسینو هم‌وطن او نیز در جایگاه پنجم این رقابت‌ها قرار گرفت.

لارا گوت ( Lara GUT ) سوئیسی که فصل گذشته گوی قهرمانی مسابقات جام جهانی اسکی آلپاین زنان را به خانه برده بود زمان ۲:۱۷٫۶۶ را ثبت کرد و سوم شد.

به این ترتیب تینا ویراتر ( Tina Weirather ) از لیختن‌اشتاین با ثبت رکورد ۲:۱۸٫۳۷ چهارم شد. او در جدول اصلی رقابت‎های جام جهانی اسکی آلپاین زنان هم چهارم است. میکائیلا شیفرین ( Mikaela Shiffrin ) آمریکایی هم که یکی از اصلی‌ترین مدعیان این فصل از رقابت‌ها بوده تنها به عنوان ششمی این مرحله از رقابت‌ها بسنده کرد تا کمی از صدر جدول اصلی رقابت‌ها فاصله بگیرد. شیفرین هم اکنون در جدول اصلی مسابقات جام جهانی اسکی زنان دهم است.

به این ترتیب و در جدول کلی رقابت‌ها لارا گوت سوئیسی در جایگاه نخست قرار گرفت. لیندسی وون از آمریکا و ویکتوریا ربنسبورگ از آلمان به ترتیب دوم و سوم جدول اصلی رقابت‌ها را در اختیار دارند.

لارا گات جام جهانی اسکی آلپاین زنان

لازم به ذکر است؛ این دوره از مسابقات جام جهانی اسکی زنان در غیاب لیندسی وون که از ناحیه بازوی راست دچار مصدومیت است پیگیری می‌شود. وون تا قبل از ماه ژانویه به مسابقات باز نمی‌گردد، به این ترتیب دیگر بخت‌های مسابقات از این فرصت به خوبی استفاده می‌کنند.

شایان ذکر است؛ اسکی مارپیچ بزرگ یا اسلالوم ژه‌آن یکی از رشته‌های ورزشی اسکی آلپاین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *