تاریخ: 2016-12-12 شناسه خبر: 42867

قهرمانی بانوی تونسی در مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ اپه زنان

مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ اپه زنان

سارا بِسبس ، شمشیرباز ۲۷ ساله تونسی که مدال برنز آخرین مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی مسکو را در کارنامه دارد، به مقام قهرمانی مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ اپه زنان در دوحه قطر دست یافت.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از fie.org؛ دومین روز از مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ ( گرند پری ) دوحه در ماده اپه که نخستین مرحله از مسابقات جام جهانی فصل این رشته محسوب می‌شود، به بخش زنان اختصاص داشت.

سارا بِسبس ( Sarra Besbes )، شمشیرباز ۲۷ ساله تونسی که مدال برنز آخرین مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی مسکو را در کارنامه دارد، روز یکشنبه ۱۱ دسامبر در فینال، ویولتا کلوبووا حریف روس خود را شکست داد و به قهرمانی رسید. هشت بار قهرمان مسابقات آفریقا در دیدار نهایی برتری محسوسی بر حریف داشت و نهایتا هم با نتیجه را با نتیجه ۱۵-۸ از سد کلوبووا گذشت. ستاره تونسی شمشیربازی زنان بعد از ناکامی در المپیک ۲۰۱۶ ریو و کسب عنوان پنجمی در این رقابت‌ها به دنبال جبران نتایج ضعیف خود در این مسابقات است. سارا بسبس نفر چهارم شمشیربازی در اسلحه اپه  زنان می‌باشد.

بانوی تونسی قهرمان مسابقات جایزه بزرگ شمشیربازی اپه زنان شد

مسابقات جام جهانی شمشیربازی اپه زنان

ویولتا کلوبووا ( Violetta Kolobova ) از روسیه که نشان برنز تیمی در المپیک ریو را در کارنامه دارد، دوم شد و به بهترین عنوان خود در مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ زنان دست یافت.

اوا نیلیپ ( Ewa Nelip ) و نو ژو ( Nuo Xu ) شمشیربازان زن لهستانی و چینی که در نیمه نهایی مغلوب حریفان خود شده بودند مشترکا جایگاه سوم را به خود اختصاص دادند.

مسابقات جام جهانی شمشیربازی اپه زنان

این دومین مرحله از مراحل ۹ گانه مسابقات شمشیربازی گرند پری ( جایزه بزرگ ) است و مرحله بعدی این رقابت‌ها که به ماده سابر اختصاص دارد از جمعه آینده در کانکون مکزیک آغاز می‌شود.

لازم به ذکر است؛ تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه بانوان ایران نیز با ترکیب سکینه نوری، مهسا پور رحمتی و اعظم بختی در این رقابت‌ها حاضر بود.

مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ زنان به میزبانی دوحه قطر با حضور ۱۳۹ بانوی شمشیرباز از سراسر جهان پیگیری شد و در پایان این رقابت‌ها سکینه نوری با کسب جایگاه ۱۰۴ بهترین عملکرد را برای بانوان ایران به دست آورد. مهسا پور رحمتی و اعظم بختی نیز به ترتیب با رتبه‌های ۱۱۵ و ۱۳۰ به کار خود پایان دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *