تاریخ: 2016-12-14 شناسه خبر: 42955

نشمین شافعیان مربی تیم ملی هندبال بانوان؛

تیم ملی هندبال بانوان برای دفاع از عنوان خود در دوره قبل، به آمادگی نسبی رسیده است

نشمین شافعیان : تیم ملی هندبال بانوان برای دفاع از عنوان دوره قبل، به آمادگی نسبی رسیده است

نشمین شافعیان اعلام کرد تیم ملی هندبال بانوان برای حضور در مسابقات هندبال آسیایی به یک آمادگی نسبی رسیده‌اند. فقط باید در این مدت زمانی که تا شروع مسابقات در کنار یکدیگر هستند، به هماهنگی و آمادگی کامل برسند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم ملی هندبال بانوان کشورمان اسفند ماه برای حضور در شانزدهمین دوره رقابت‌های آسیایی عازم کره جنوبی می‌شود. در همین راستا سایت ورزش بانوان گفتگویی را با نشمین شافعیان مربی تیم ملی هندبال بانوان ترتیب داده که متن آن در ذیل آمده است:

نشمین شافعیان در ابتدا گفت: ۲۱ اسفند ماه این مسابقات کلید می‌خورد. خوشبختانه ملی‌پوشان از وضعیت خوبی برخوردار هستند؛ فکر می‌کنم به یک آمادگی نسبی رسیده‌اند. فقط باید در این مدت زمانی که تا شروع مسابقات در کنار یکدیگر هستند، به هماهنگی و آمادگی کامل برسند.

مربی تیم ملی هندبال بانوان با اشاره به همزمانی اردوهای آمادگی تیم ملی و مسابقات لیگ برتر هندبال بانوان، خاطر نشان کرد: تاثیر همزمانی مسابقات هندبال آسیایی کره با لیگ برتر هندبال بانوان ایران از یک سو مثبت و از یک سو منفی است. مثبت به این خاطر که تمرینات در تیم باشگاهی بازیکنان، میزان آمادگی‌شان را نسبتا بالاتر برده، منفی به این دلیل که خستگی و یا آسیب دیدگی ناشی از حضور در مسابقات لیگ حتما روی عملکرد آنها تاثیرگذار خواهد بود.

وی در با تاکید بر اینکه ما می‌دانیم سطح مسابقات بالا است، توضیح داد: تمام تلاشمان را می‌کنیم تا نتیجه خوبی بگیریم. با توجه به حضور تیم‌های قدرتمندی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین و قزاقستان این مسابقات در بالاترین سطح ممکن برگزار خواهد شد. حتما از عنوان ششمی دوره گذشته قهرمانی آسیا دفاع می‌کنیم و درعین حال به تلاش خود برای ارتقای جایگاه قبلی هم ادامه خواهیم داد.

نشمین شافعیان در خصوص اردوهای آمادگی بانوان تا شروع مسابقات آسیایی کره افزود: تا شروع مسابقات ۸ مرحله دیگر اردوی آمادگی پیش‌بینی شده است. از طرفی مذاکراتی در خصوص برگزاری اردوی مشترک با بانوان قزاق انجام شده و احتمالا اواخر دی ماه با تیم ملی هندبال بانوان قزاقستان بازی دوستانه و تدارکاتی برگزار می‌کنیم. در صورت برگزاری این بازی دوستانه قاعدتا نقاط ضعف و قوت نفرات حاضر در اردو به آنها گوشزد خواهد شد.

مربی تیم ملی هندبال بانوان در پایان گفت: تا به حال ۲۲ نفر از بانوان به اردوهای تیم ملی دعوت شده‌اند. این ترکیب تغییری نخواهد کرد مگر اینکه در لیگ بانوان پدیده مشاهده شود که فعلا در آستانه پایان نیم فصل اول، پدیده خاصی در لیگ دیده نشده است. نهایتا با ۱۶ بازیکن عازم مسابقات آسیایی کره جنوبی خواهیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *