تاریخ: 2015-07-21 شناسه خبر: 4311

احتیاج تیم های ورزشی به شوک

 هندبال

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ پروانه شریف‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان اینکه به شایسته سالاری بسیار اعتقاد دارم و این تغییر و تحولات واقعیتی انکار ناپذیر است، اظهار کرد: امیدواریم حضور دو مربی موفق در کنار هم به روند موفقیت آمیز هندبال در لیگ برتر امسال کمک کند، همان گونه که در سال‌های گذشته خوش درخشیدند.

وی با بیان اینکه با توجه به عملکرد موفق پروانه کوهیان و زهرا علوی در گذشته و حاصل این تلاش‌ها که به کسب نتایج برتر تیم هند بال در لیگ برتر انجامید و این موفقیت‌ها کاملا برای ما اثبات شده بود، تأکید کرد: تصمیم گرفتیم امسال نیز در کنار هم همان پیروزی‌ها را تکرار کنند تا در نهایت با در نظر گرفتن نتایج در مسابقات برای سال‌های آتی از مربیان جوان تر استفاده کنیم.

شریف‌زاده با اشاره به اینکه در سه سال گذشته هندبال بانوان ذوب‌آهن در به دست آوردن یکی از مقام‌های برتر ضعیف عمل کرد، یاد آور شد: به طور عمده به طور اساسی و از پایه به هندبال بها داده نشده و من هیچ کس را زیر سئوال نمی‌برم و مقصر نمی‌دانم زیرا با وجود داشتن تیم‌هایی از رده‌های سنی پایه، این تیم‌ها هنوز در حدی نیستند که به لیگ برتر تزریق شوند و جای خالی بازیکنانی که بتوانند در این سطح از مسابقات ظاهر شوند در این تیم‌ها احساس می‌شود.

مدیر ورزش بانوان باشگاه ذوب‌آهن اصفهان افزود: دلیل دیگر مسائل و مشکلات مالی باشگاه بوده که سبب شد بعضی از بازیکنان قوی ما به شهرهای دیگر انتقال یابند و جذب تیم‌هایی شوند که دارای اسپانسر هستند و وضعیت مالی بهتری دارند و در حال حاضر تعداد کمی از بازیکنان خوب و حرفه‌ای در تیم ما حضور دارند.

وی تصریح کرد: چند سال پیش که ذوب‌آهن دچار بحران بود و در اصفهان نیز هیچ  اسپانسری تیم هندبال را حمایت نکرد، این رشته در کنار سایر رشته‌های ورزشی آسیب جدی دید.

مربی سابق والیبال ذوب‌آهن بیان داشت: با توجه به اینکه سال‌هاست در ورزش فعالیت دارم و به مربیگری نیز مشغول هستم، در امر بازیکن و مربی به جوان‌گرایی اعتقاد دارم و در عین حال که به توانایی مربیان ایمان دارم بر این عقیده هستم، بهتر است به عنوان مدیر و مشاور تیم را یاری کنند و راهنمای جوانان باشند.

این مسئول عنوان کرد: کوهیان نیز معتقد است که باید برای بازیکنان و مربیان جوان زمینه کار و فعالیت فراهم شود به ویژه مربیان جوان مسئولیت‌های مهم مدیریت و سرمربیگری را برعهده بگیرند تا هر چه به سمت جلو پیش می‌رویم از وجود جوانان در عرصه ورزش بیشتر بهره مند شویم.

وی تأکید کرد: متأسفانه هنوز بودجه‌ای مشخص نشده است اما زمانی که این مسئله برطرف و وضعیت بودجه مشخص شود، بهتر می‌توانیم تصمیم‌گیری کنیم و با ایجاد پایگاهی قدرتمند برای هندبال بازیکنان خوبمان را از شهرهای دیگر به اصفهان بازگردانیم و تیم را تقویت کنیم.

شریف زاده ادامه داد: بازگشت بازیکنان حرفه‌ای ما به اصفهان بستگی به وضعیت مالی باشگاه دارد و همچنین آن‌ها با شرایط فعلی باشگاه موافقت کنند و ما همگی تلاش می‌کنیم که تیم هندبال بانوان ذوب‌آهن نسبت به سه سال گذشته عملکرد بهتری داشته باشد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.