تاریخ: 2016-12-21 شناسه خبر: 43209

حضور تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در مسابقات جنوب آسیا در هند

تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان برای شرکت در مسابقات فوتبال جنوب آسیا راهی هند شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مدیر فنی فدراسیون فوتبال افغانستان طاهر روفی گفت:  بازی‌های جنوب آسیا به میزبانی هند روز ۲۵ دسامبر سال جاری میلادی آغاز می شود که تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در مرحله مقدماتی با کشور هند و بنگلادش هم گروه است.
انتخاب بازیکنان تیم های فوتبال افغانستان همواره با حاشیه و اعتراض بسیار در نحوه انتخاب بازیکنان همراه است ولی طاهر روفی گفت که بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان براساس شایستگی انتخاب شده‌اند.
در مسابقات فوتبال بانوان جنوب آسیا کشورهای افغانستان، هند، نپال، بنگلادیش، مالدیو، سریلانکا، پاکستان و بوتان شترک می‌کنند. اما در این دوره از رقابتها تیم فوتبال زنان پاکستان به علت تنش های سیاسی با کشور هند در این مسابقات حضور ندارند.

فوتبال بانوان افغانستان
اما نکته قابل توجه در خصوص تیم ملی فوتبال زنان افغانستان این است که در سال‌های گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است. این تیم در مسابقات بانوان کشورهای جنوب آسیا برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ در بنگلادش حضور داشت و نتوانست از مرحله گروهی این رقابت‌ها صعود کند.
در سال ۲۰۱۲ در سریلانکا توانست با شکست چهار بر صفر بر پاکستان، تساوی مقابل مالدیو به مرحله نیمه نهایی راه یابد و مقام چهارم را در این مسابقات به دست آورد.
تیم ملی فوتبال زنان افغانستان قبل از حضور در مسابقات کشورهای جنوب آسیا در سال ۲۰۱۲ در یک دیدار دوستانه به مصاف تیم زنان قطر در شهر دوحه رفت و توانست این تیم را با نتیجه دو بر صفر شکست دهد.
این تیم در سال ۲۰۱۴ در مسابقات زنان کشورهای جنوب آسیا با توجه به اینکه ۹ بازیکن این تیم از میان افغان‌های مقیم کشورهای ایران، آمریکا و اروپایی انتخاب شده بودند و ۱۱ بازیکن دیگرش از باشگاه‌های فوتبال در داخل افغانستان، نتوانست نتیجه قابل قبول کسب کند و  تیم افغانستان با شکست‌ سنگین از حریفانش بنگلادش،‌ مالدیو و هند مرحله گروهی را ترک کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.