تاریخ: 2016-12-26 شناسه خبر: 43361

اعتراض فدراسیون به فیفا در خصوص رنکینگ جدید تیم ملی فوتبال بانوان

تیم ملی فوتبال زنان

نایب رئیس زنان فدراسیون فوتبال روز یکشنبه گفت که «موضوع رده بندی جدید فیفا و جایگاه فوتبال زنان ایران در این رده بندی در حال پیگیری از فدراسیون بین المللی فوتبال است».

به گزارش سایت ورزش بانوان، فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا)  در جدیدترین رده بندی تیم های بانوان جهان در ۲۳ دسامبر، جلوی نام تیم ملی فوتبال بانوان ایران هیچ رده ای را اعلام نکرد و در توضیح دو ستاره مقابل نام ایران نوشت: تیم هایی که در ۱۸ ماه گذشته فعالیتی نداشته اند، از رده بندی خارج شده اند.
فیفا -در این رده بندی نام تیم ملی بانوان ایران را ۷۳ پله پایین تر از رده بندی قبل قرار داده است.
تیم بانوان ایران در رده بندی دوره قبلی در ۲۶ اوت پنجم شهریور ماه  با ۱۴۱۸ امتیاز جایگاه ۵۵ جهان و ۱۲ آسیا را در اختیار داشت. رده بندی فیفا در مورد فوتبال بانوان حدود چهار ماه یک بار منتشر می شود.
فدراسیون فوتبال روز دوشنبه که توضیح «لیلا صوفی زاده» نایب رئیس زنان خود را منتشر کرد، توضیحی نداد که منظور وی از پیگیری چیست؟
صوفی زاده در باره سخنان سرمربی تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران در گفت و گو با ایرنا گفت: سخنان «مهناز امیرشقاقی» سرمربی تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران بدون هماهنگی با فدراسیون فوتبال عنوان شد که خلاف واقع است.
مهناز امیر شقاقی امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفته بود: لیگ پویایی در فوتبال زنان داریم و اکثر زنان فوتبالیست ملی پوش در باشگاه های خود فعالیت دارند و اگر فوتبال زنان ایران ۷۳ پله در رده بندی جهانهی سقوط کرده، دلیل اصلی و مهم آن شرکت نکردن در رقابت های رسمی است.
نایب رئیس زنان فدراسیون فوتبال در باره رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال گفت: در سال جاری یک بازی رسمی با تیم ملی سوئد انجام داده ایم که فدراسیون بین المللی فوتبال در مسابقات خود و در رده بندی محاسبه شده آن را لحاظ نکرده است که این موضوع را در نامه ای به فیفا گزارش داده ایم.
تیم منتخب فوتبال زنان ایران متشکل از تیم های لیگ برتری شهرداری بم و شهرداری سیرجان با هدایت مرضیه جعفری اواخر مهر ماه برای انجام دیداری دوستانه با تیم ملی زنان سوئد به این کشور سفر کرد.
صوفی زاده افزود: از فیفا بررسی این موضوع را خواستار شده ایم. اما با توجه به تعطیلات سال نو میلادی هنوز پاسخ این نامه را دریافت نکرده ایم.
وی اظهارداشت: به محض دریافت پاسخ فیفا، نتیجه آن را به اطلاع علاقه مندان به فوتبال بانوان خواهیم رساند.
نایب رئیس زنان فدراسیون فوتبال یادآوری کرد که بسیاری از کشورهای دنیا مثل آرژانیتن، پرو و شیلی نیز همانند فوتبال بانوان ایران با دو ستاره که نشان نداشتن فعالیت بوده است در سایت فیفا اعلام شد و به نظر می رسد این موضوع نیز در زمره مواردی قرار دارد که در پایگاه اطلاع رسانی اعلام شد.
صوفی زاده گفت: اعلام رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال – فیفا – در روزهای اخیر به ابزاری برای فشار به ورزش بانوان تبدیل شده است.
وی از جامعه فوتبال بانوان خواست تا در دریافت پاسخ فیفا به نامه فدراسیون ایران صبوری پیشه کرده و از شتاب زدگی و تنش پرهیز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.