تاریخ: 2016-12-27 شناسه خبر: 43387

مریم منظمی : مسابقات کشتی با حجاب متفاوت از کشتی آزاد زنان است

تاریخ‌سازی در سکوت/بانوان کشتی‌گیر افتخاز آفریدند

فدراسیون کشتی طرحی را به فدراسیون جهانی ارائه داد که در این طرح زنان کشتی‌گیر می‌توانند با پوشش کامل در رقابت‌ها حاضر شوند و این طرح مورد موافقت فدراسیون جهانی نیز قرار گرفته است.

به‌ گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از ‌ایسنا؛ فدراسیون کشتی طرحی را به فدراسیون جهانی ارائه داد که در این طرح زنان کشتی‌گیر می‌توانند با پوشش کامل در رقابت‌ها حاضر شوند و این طرح مورد موافقت فدراسیون جهانی نیز قرار گرفته است. صحبت های مریم منظمی نایب رییس بانوان فدراسیون کشتی در این خصوص:

نایب رییس بانوان فدراسیون کشتی گفت: با توجه به اینکه بسیاری از زنان مسلمان و حتی برخی از کشورهای دیگر ، نمی توانند به دلایلی همچون مسائل فرهنگی و جلوگیری از آسیب دیدگی های ناحیه گوش، صورت، فک و کشیده شدن مو در رقابت های کشتی آزاد زنان شرکت کنند، شیوه جدیدی از سوی فدراسیون کشتی ایران ارائه شد که کل بدن ورزشکار را پوشش می‌دهد و در ناحیه سر هم یک کلاه به صورت محافظ در نظر گرفته شده است که خوشبختانه این شیوه به تایید اتحادیه جهانی کشتی رسید.

طرح ارائه شده برای کشتی بانوان از سوی فدراسیون کشتی

طرح ارائه شده برای کشتی بانوان از سوی فدراسیون کشتی

مریم منظمی ادامه داد: این شیوه جدید برای بانوانی است که می‌خواهند با این پوشش در رقابت ها شرکت کنند و یک رشته جدا از کشتی آزاد زنان است. قوانین این رشته مشابه قوانین کشتی آزاد است و در پنج وزن ۵۰، ۵۵ ، ۶۰، ۶۵ و ۷۵ کیلوگرم برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به علاقه مردم ایران به رشته کشتی بعنوان پرافتخارترین ورزش کشور، خانم های ایرانی نیز به این رشته علاقمند هستند و  امیدوارم که این طرح با توجه به این که برنامه ریزی خوبی برای آن شده است در چهار تا شش سال آینده در سطح دنیا گسترش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.