تاریخ: 2016-12-28 شناسه خبر: 43431

سردار آذرنوش و عدم حمایت از توسعه ورزش بانوان؛

مخالفت رئیس بسیج ورزشکاران با کشتی زنان

سردار آذرنوش مخالفت رئیس بسیج ورزشکاران با کشتی زنان

سردار آذرنوش درخصوص اینکه رسول خادم مدعی شده لباس بانوان برای مسابقات المپیک مورد تایید قرار گرفته می گوید، اگر قرار است به خاطر حضور در المپیک هر هزینه‌ای را بپردازیم سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از مفارس؛ سردار آذرنوش رئیس بسیج ورزشکاران درخصوص اینکه رسول خادم مدعی شده لباس بانوان برای مسابقات المپیک مورد تایید قرار گرفته اظهار داشت: من از اظهارات خادم تعجب می‌کنم. اگر قرار است به خاطر حضور در المپیک هر هزینه‌ای را بپردازیم سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

وی افزود: از رسول خادم که شخصی انقلابی است و متدین تعجب می‌کنم، شنیده‌ام او در پی مصوب کردن حضور بانوان در مسابقات کشتی بین‌‌المللی است ولی سوال ما اینجاست که چرا ما اصرار داریم بانوان در همه رشته‌ها حضور داشته باشند؟ اگر اینگونه است پس فردا به دنبال وزنه‌برداری بانوان هم باید برویم!

رئیس بسیج ورزشکاران در ادامه گفت: آقایان سال گذشته یک تیم را به مسابقاتی در آمریکا اعزام کردند و در خاک آمریکا با آن فضاحت باختند و حالا هم چنین تصمیمی گرفتند. شاید الان همه بگویند چرا شهید دادن را به ورزش ربط می‌دهید ولی همه باید بدانند که ما شهید داده‌ایم تا از آرمان‌هایمان دفاع کنیم. از کجا معلوم فردا بانوان ما به مسابقات اعزام شدند و داور مسابقات آقا نبود.

آذرنوش تاکید کرد: مسابقات را تماشاگران تماشا می‌کنند و قطعا آقایان هم تماشاگر مسابقات هستند،‌ فردا می‌گویند این کشتی، کشتی آلیش است ولی بحث ما بحث حفظ ارزش‌ها است مثلا در تیراندازی مشکلی وجود ندارد ولی اگر قرار است برویم در فدراسیون جهانی کرسی بگیریم که این کارها را انجام بدهیم همان بهتر که در فدراسیون‌های جهانی حضور نداشته باشیم.

وی ادامه داد: من از شخصی مثل خادم انتظار نداشتم و او می‌توانست به جای این همه وقتی که برای لباس بانوان در نظر گرفته به مشکلات دیگر رسیدگی کند. ما الان در توسعه ورزش همگانی دچار مشکل هستیم و ای کاش به اینگونه مسائل رسیدگی کنیم. ما همیشه کشتی را بر مبنای جوانمردی و پهلوانی می‌شناسیم و افتخار می‌کنیم که در این رشته صاحب سبک هستیم. اما قرار نیست هر کاری که اروپایی‌ها انجام می‌دهند ما هم انجام دهیم.

آذرنوش افزود: مشکل ورزش کشور ما چیزهای دیگری است و به نظرم ما نباید این همه از راه انفعال وارد شویم،‌ آیا اولویت اول ورزش کشور ما این روزها کشتی بانوان در المپیک است؟ آیا اولویت اول ورزش کشور حضور بانوان است؟ اگر اینگونه است واقعا باید در ورزش کشور را تخته کرد.

رئیس بسیج ورزشکاران در پایان گفت: متاسفانه خادم برای مساله‌ای پیگیری کرده که جای تاسف دارد. کشتی در هر رشته‌ای که باشد رسم جوانمردی و پهلوانی دارد و این درست نیست که ما برای حضور بانوان در این رشته در المپیک تلاش کنیم چون معیارهای اخلاقی در فرهنگ و دین ما وجود دارد که با معیارهای جهانی مغایر است. حال می‌خواهد کشتی آلیش باشد یا کشتی دیگری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *