تاریخ: 2015-07-21 شناسه خبر: 4362

ورزشی برای کاهش خستگی کار با رایانه

خستگی کار با رایانه

برای درمان درد عضلات دست، ماوس رایانه‌ای را انتخاب کنید که به راحتی در کف دست جا گیرد ماوس بیش از حد بزرگ یا زیاد کوچک باعث خستگی سریع عضلات ساعد می‌شود

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ماوس توسط عضلات فلکسور و اکستانسور ساعد اداره می‌شود. خستگی و درد معمولاً با استفاده بیش از حد از  این عضلات ایجاد می شود اگرچه مقدار بسیار ناچیزی فشار روی ماوس وارد می‌شود ولی این عضلات برای انجام حرکات کوچک در طی یک دوره زمانی طولانی به استقامت نیاز دارند.
 
درمان خستگی ساعد

برای درمان درد عضلات دست، ماوس رایانه‌ای را انتخاب کنید که به راحتی در کف دست جا گیرد ماوس بیش از حد بزرگ یا زیاد کوچک باعث خستگی سریع عضلات ساعد می‌شود. محل کار ایستگاه کاری است که باید از نظر ارگونومی بدن بطور صحیحی تنظیم شوند. نشستن در یک صندلی قابل تنظیم ارتفاع و قرار دادن ماوس در یک سطح ثابت بطوری که آرنج را حدود ۹۰ درجه خم و مچ دست در یک موقعیت مستقیم قرار گیرد به لحاظ ارگونومی بدن مطلوب است.

بعد از استفاده از ماوس چند بار در روز عضلات ساعد را کشش دهید‌. کف دست راست را رو به پایین نگه دارید با دست چپ به آرامی مچ دست راست را خم کنید طوریکه انگشتان دست رو به کف اتاق باشند این کشش را به مدت ۱۰ ثانیه انجام دهید و سپس با دست چپ تکرار کنید.
بعد از هر یک ساعت در طول استفاده از رایانه پنج دقیقه استراحت کنید تا عضلات ساعد کمتر احساس خستگی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *