تاریخ: 2017-01-28 شناسه خبر: 44825

فینال تنیس اوپن استرالیا ۲۰۱۷؛ دوئل خواهران ویلیامز با پیروزی سرنا به پایان رسید

فینال تنیس اوپن استرالیا ۲۰۱۷؛ دوئل خواهران ویلیامز با پیروزی سرنا به پایان رسید

تاریخ تکرار شد و سرنا بعد از گذشت 14 سال از فینال گرند اسلم 2003 استرالیا مجددا گوی قهرمانی را از خواهر بزرگ‌تر خود ربود.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از ausopen.com ؛ فینال تنیس اوپن استرالیا ۲۰۱۷ در بخش انفرادی زنان با رقابت خواهران ویلیامز که حالا مادران تنیس جهان محسوب می‌شوند، شکل گرفت. دیداری که به عقیده بسیاری از ورزشی‌نویسان برنده و یا بازنده آن چندان اهمیتی ندارد. برای علاقمندان به تنیس تنها رویارویی این دو است که جذابیت بالایی دارد. خصوصا برای سرنا که در صورت شکست خواهرش مجددا به صدر رده‌بندی جهانی باز می گردد.

امرزو در فینال تنیس اوپن استرالیا سرنا قهرمان شش دوره مسابقات تنیس اوپن استرالیا و سید دوم تنیس اوپن استرالیا، رودرروی ونوس بخت ۱۳اُم قهرمانی قرار گرفت. به این ترتیب دیدار دو اسطوره تکرارنشدنی دنیای تنیس راس ساعت ۱۲ به وقت ایران و ۱۹ و ۳۰ دقیقه به وقت ملبورن کلید خورد. امروز پس از ۸ سال ( ویمبلدون ۲۰۰۹ ) و برای نهمین مرتبه این دو در فینال یک گرند اسلم به مصاف یکدیگر رفتند. بهترین‌های تنیس زنان جهان ست اول رقابتی نزدیک و پایاپای داشتند. در نهایت هم این سرنا بود که ست اول را با نتیجه ۶-۴ به نام خود به پایان رساند.

ست دوم در حالی آغاز شد که ونوس ویلیامز امتیاز اول را دریافت کرد، همچنان ست دوم رقابتی جذاب و بسیار نزدیک بین ونوس ۳۶ ساله و سرنای ۳۵ ساله در جریان بود. اما مجددا در این ست ونوس بود که با نتیجه مشابه ۶-۴ ست را به خواهر کوچک‌تر واگذار کرد.

تاریخ تکرار شد و سرنا بعد از گذشت ۱۴ سال از فینال گرند اسلم ۲۰۰۳ استرالیا مجددا در سال ۲۰۱۷ و در فینال تنیس اوپن استرالیا نیز گوی قهرمانی را از خواهر بزرگ‌تر خود ربود. قهرمانی در ملبورن همچنین سرنا را بالاتر از هرکس دیگری در تاریخ به موفق ترین بازیکن تاریخ اوپن استرالیا در عصر مدرن بدل کرد. سرنا در دیداری که ۹۰ دقیقه به طول انجامید بر ونوس فائق آمد و به صدر جدول برترین تنیس بازان زن جهان بازگشت.

برای مشاهده نتایج مرحله نیمه نهایی تنیس اوپن استرالیا ۲۰۱۷ اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *