تاریخ: 2017-02-07 شناسه خبر: 45367

گماری فعلا قصد ندارد در خصوص رشته جدیدی که آغاز کرده اطلاعاتی بدهد؛

خداحافظی سونیا گماری از دنیای قهرمانی و آغاز مربیگری اسلالوم

سونیا گماری

سونیا گماری اعلام کرد احتمال دارد با ورزش حرفه‌ای خداحافظی کنم و در حیطه مربیگری اسلالوم بانوان به فعالیت خود ادامه دهم. اسلالوم تمام زندگی من است و به هیچ وجه قصد ندارم به طور کامل آن را کنار بگذارم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سونیا گماری چندی پیش اعلام کرد، تصمیم گرفته از رشته اسلالوم کناره‌گیری کند و رشته جدیدی را آغاز کرده و می‌خواهد در المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن حضور داشته باشد. گماری در همین راستا در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: می خواهم با ورزش حرفه‌ای خداحافظی کنم و در حیطه مربیگری اسلالوم بانوان به فعالیت خود ادامه دهم. اسلالوم تمام زندگی من است و به هیچ وجه قصد ندارم به طور کامل آن را کنار بگذارم. بهترین اتفاق زندگی من، یعنی کسب برنز مسابقات آسیایی اینچئون در طول فعالیت من در این رشته رقم خورد.

سونیا گماری در پاسخ به سوال خبرنگار که پرسید “چرا بانوان ورزشکار در رشته اسلالوم یک به یک این رشته را کنار گذاشته و مربیگری را در پیش می‌گیرند؟” گفت: این رشته امکانات و تجهیزات کامل می‌طلبد، البته فدراسیون در آینده‌ای نزدیک قرار است امکانات لازم برای موفقیت ورزشکاران را فراهم نماید. اما همین اتفاق هم زمانبر است فراهم آوردن این امکانات همچون تهیه تشک کشتی و یا کیسه بوکس نیست. رودخانه‌ای که سطح‌بندی شده باشد لازم دارد؛ یعنی جایی که از آب راکد به روان و از آب روان به خروشان سطح بندی شده باشد. راه اندازی رودخانه‌ای با این شرایط و برپا کردن پایگاه قهرمانی اسلالوم زمانبر و هزینه‌بر است. از طرفی در حال حاضر کمیته اسلالوم فدراسیون قایقرانی با آینده نگری روی نوجوانان این رشته سرمایه‌گذاری کرده است. پس مربیگری در شرایط فعلی بهترین کار ممکن است.

وی خاطر نشان کرد: البته همین نوجوانان تا به حال تنها چند مرتبه در رودخانه و پیست اسلالوم تمرین کرده‌اند. اعزام به اردوهای برون مرزی نیز هزینه‌های سنگینی در پی دارد و قاعدتا فدراسیون از پس پرداخت آن برنمی‌آید.

سونیا گماری ادامه داد: در حال حاضر ۲۵ سال دارم؛ با امکانات فعلی حتی به المپیک ۲۰۲۰ توکیو فکر هم نمی‌توان کرد. تا این برنامه ریزی به نتیجه و بازدهی برسد زمان زیادی لازم است. فدراسیون‌های ورزشی ایران روی سن ورزشکار حساس هستند در صورتیکه در سایر کشورها اینطور نیست.

او در خصوص رشته جدید خود بیان کرد: نمی‌خواهم در خصوص رشته جدیدی که به تازگی فعالیت در آن را آغاز کرده‌ام، اطلاعاتی بدهم. فقط می‌گویم، یک دعوت از فدراسیون ورزشی مربوطه است و این رشته ورزشی هم هیچ ارتباطی با قایقرانی ندارد.

وی در پایان گفت: حضور در المپیک ۲۰۲۰ در حال حاضر بزرگ‌ترین آرزوی من است. فارق از کسب مقام و یا مدال حضور در این رویداد بزرگ ورزشی یکی از اهداف بلند مدت من است. دوست دارم سهمیه آن را در کارنامه ورزشی خود داشته باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *