تاریخ: 2015-07-22 شناسه خبر: 4584

شارلوت شکلات؛ ميان وعده مجلسي و مدرن

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شارلوت شکلات در واقع يک دسر مجلسي و مدرن است که در تهيه آن از رولت استفاده مي شود. براي تهيه اين دسر هم از فر استفاده مي شود و هم از يخچال. طعم متفاوت شارلوت شکلات، آن را تبديل به يک دسر پر طرفدار کرده است.

شارلوت شکلات
چي لازم داريم؟
مواد لازم براي تهيه رولت
3 ق س آرد
3 عدد تخم مرغ
3 ق س آب
1 ق س بيکينگ پودر
2 /1 ق چ وانيل
2 /1 پيمانه شکر
2/1 و1 ق س پودر کاکائو
2 /1 پيمانه خامه
1 پيمانه خامه فرم گرفته
نوک ق چ نمک
مواد مياني
2 /1 پيمانه شکر
2 عدد تخم مرغ
1 ق م پودر ژلاتين
4 /1 پيمانه آب
30 گرم کره
4 /1 پيمانه شير
2 /1 ق چ وانيل
2 /1 و1 ق س پودر کاکائو
1 پيمانه خامه فرم گرفته

چطوري بپزيم؟
دستور تهيه رولت
1. در يک کاسه بزرگ، تخم مرغ ها، شکر و وانيل را به مدت 4 دقيقه با همزن بزنيد تا حجمش دو برابر شود، سپس آب و پودر کاکائو را اضافه کنيد و کمي هم بزنيد.
2. آرد، نمک و بيکينگ پودر را در يک ظرف ديگر الک کرده و به مواد اضافه کنيد. دقت کنيد که مواد را به حالت دوراني مخلوط کنيد تا پف کيک نخوابد.
3. درون سيني فر 30×40 سانتي متري يک کاغذ روغني انداخته و روي آن را کمي چرب کنيد. اکنون مواد رولت را روي آن ريخته و آن را کاملا صاف کنيد. سيني را در فر 190 درجه سانتي گراد از پيش گرم شده به مدت 10تا12 دقيقه قرار دهيد.
4. بعد از اينکه رولت آماده شد، سيني را از داخل فر درآوريد و صبر کنيد تا خنک شود. پس از اينکه خنک شد، خامه کشي کرده و با همان کاغذ رول کنيد و در يخچال قرار دهيد تا خودش را بگيرد. سپس رولت را به قطعاتي با قطر يک سانتي متر برش دهيد.
دستور تهيه لايه مياني
1. ژلاتين را با آب به صورت بن ماري ذوب کنيد. کره را روي حرارت قرار دهيد تا آب شود، سپس پودر کاکائو را به آن اضافه کنيد و خوب مخلوط کنيد. در اين زمان شير را به مواد اضافه کرده ، خوب هم بزنيد تا کاملا مخلوط شود. حالا ظرف را از روي حرارت برداريد.
2. زرده و سفيده تخم مرغ ها را از هم جدا کنيد. زرده ها را با شکر و وانيل خوب هم بزنيد. وقتي کرم رنگ و کشدار شد کمي روي بخار آب به حالت بن ماري هم بزنيد تا گرم شود.
3. حالا خامه را با همزن بزنيد تا فرم بگيرد، سپس سفيده هاي تخم مرغ را به آن اضافه کنيد.
4. در يک ظرف مناسب، ژلاتين حل شده را با مخلوط زرده تخم مرغ مخلوط کنيد. مخلوط کاکائو و شير و سپس مخلوط خامه و سفيده را هم به مواد اضافه کنيد. تمام مواد را خوب با هم مخلوط کنيد. در يک ظرف مناسب، کيسه فريزر قرار دهيد؛ طوري که از لبه هاي کاسه بيرون بيايد. حالا رولت ها را از کف تا کناره ها بچينيد. در اين زمان مواد مياني را روي آنها ريخته و قسمت هايي از کيسه را که بيرون از کاسه مانده روي دسر برگردانيد.
5. دسر را به مدت 24 ساعت در يخچال قرار دهيد تا خوب خودش را بگيرد، سپس دسر را برگردانده، کيسه را از آن جدا کنيد.
فوت وفن
اگر ظرف مورد نظرتان براي گذاشتن داخل يخچال بزرگ بود، از دو عدد کيسه فريزر استفاده کنيد. آنها را از وسط باز کرده و داخل ظرف قرار دهيد./مجله آشپزي مثبت

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.