تاریخ: 2015-06-22 شناسه خبر: 462

گلایه معنادار مربی شمشیر بازی بانوان

به گزارش ورزش بانوان، زهره صدرزاده، درباره تیم شرایط تیم ‌ملی شمشیربازی بانوان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، اظها‌ر کرد: در حال‌ حاضر تیم دور پنجم و آخر تمرینات خود را پشت سر می‌گذارد. در اردوهای گذشته تمرینات بدنسازی را انجام دادیم و در حال‌ حاضر هم تمام تمرکز ما روی کارهای تکنیکی است تا بچه‌ها از نظر فنی به آمادگی خوبی برسند.

صدرزاده درباره مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در مسابقات قهرمانی آسیا بزرگان شمشیربازی قاره حضور دارند. تمام حریفان قدر در این رقابت‌ها حاضر هستند و تمام آنها از مدال آوران جهان و المپیک بشمار می‌روند. حضور همین شمشیربازان باعث بالا رفتن سطح کیفی این مسابقات می‌شود. نمایندگان کره جنوبی و ژاپن در بسیاری از دوره‌های مسابقات جهانی و المپیک حضور داشتند و حتی موفق به کسب مدال شده‌اند.

او در ادامه افزود: قطعا تمام شمشیربازان تلاش خود را انجام می‌دهند که درخشش خوبی در رقابت‌ها داشته باشند. اگر ملی‌پوشان همان طور که در تمرینات کار کردند بتوانند در قهرمانی آسیا نیز خودشان را نشان دهند مطمئنا ما شاهد نتایج خوبی از طرف بچه‌ها خواهیم بود. پیش‌بینی خاصی از نتیجه‌ نداریم چرا که می دانیم سطح مسابقات بسیار بالاست و کسب مدال برای تمامی شمشیربازان ما سخت است.

مربی تیم ملی شمشیربازی بانوان با تاکید بر جوانگرایی در تیم ‌ملی، اظها‌ر کرد: میانگین تیم ‌ملی شمشیربازی بانوان ایران حدود 20 سال است. با وجود این که همین ورزشکاران در رده پایه در قهرمانی آسیا مدال دارند، اما شرایط در بز‌ر‌گسالان متفاوت است. تیم باید با بز‌ر‌گسالان آسیا رقابت کند. همان طور که اشاره کردم شمشیربازان آسیایی بسیار قوی هستند و ما نباید از این تیم جوان و کم تجربه توقع کسب مدال و سهمیه المپیک داشته باشیم. فدراسیون برای این ورزشکاران برنامه خوبی دارد و امیدوارم در آینده به اهداف مورد نظر برسیم.

او با تاکید بر این که در سال‌های آینده شمشیربازی بانوان در آسیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، تصریح کرد: فدراسیون برای تک تک شمشیربازان تیم ‌ملی بانوان برنامه مشخصی دارد و در بلند مدت قطعا شاهد نتایج خوبی از بانوان شمشیرباز خواهیم بود. اگر حمایت لازم از تیم‌های بانوان صورت بگیرد آنها هم جواب این حمایت را خواهند داد. پتانسیل‌ لازم برای رسیدن به جایگاه‌های مناسب آسیایی در بین بانوان ما وجود دارد، اما باید امکانات لازم و شرایط خوب نیز برای آنها مهیا شود. قطعا اگر تمامی این شرایط و الزامات در کنار هم وجود داشته باشد بانوان ما می‌توانند با بهترین شمشیربازان آسیایی رقابت کنند و حرف‌های زیادی برای گفتن در آسیا داشته باشند.

انتها‌ی‌ پیا‌م

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.