تاریخ: 2015-07-23 شناسه خبر: 4624

برگرداندن بنا توسط خادم بهترين راه حل است

 

برگرداندن بنا توسط خادم بهترين راه حل است

به گزارش سایت ورزش بانوان؛هنوز يک‌سال نگذشته شرايط کاري چنان براي چمياني سخت پيش ‌مي‌رود که او تصميم گرفته مربي‌گري را در ايران کنار بگذارد. اين مربي شيرازي چند هفته‌اي است که ديگر به سالن تمرينات نمي‌رود و حتي شنيده مي‌شود با دريافت چند پيشنهاد خارجي قصد دارد عطاي مربي‌گري در ايران را به لقايش ببخشد و برود. با اين‌حال وقتي اين موضوع را صراحتا از خودش سوال مي‌کنيم نه آن را تاييد مي‌کند و نه تکذيب. شايد همين مسئله هم باعث شد در پايان مصاحبه او با خراسان به اين جمع‌بندي برسيم که به زودي بايد شاهد نشستن او روي نيمکت سرمربي‌گري يک کشور خارجي باشيم.

چمياني که داراي مدرک تحصيلي فوق‌ليسانس تربيت بدني است و تسلط خوبي به زبان انگليسي دارد در واکنش به اين‌که چرا ديگر سر تمرينات جوانان حاضر نمي‌شود به خراسان مي‌گويد: «براي کسي مهم نيست که من سر تمرينات بروم يا نه.» او در توضيح علت کناره‌گيري‌اش مي‌گويد: «براي اين کارم دلايل زيادي دارم. به من که نماينده مربيان سازنده بودم هيچ توجهي از سوي فدراسيون نمي‌شود. از طرفي به محض اين‌که شاگردانم به يک مرحله‌اي مي‌رسند، آن‌ها را به بهانه‌هاي واهي خط مي‌زنند. خودشان مي‌گويند بايد‌ فرآيند انتخابي برگزار شود، همان فرآيندي که آقاي خادم از خودش درآورده. ولي ما مي‌بينيم کسي که در انتخابي اول شده و حتي برنز آسيا را هم گرفته اصلا به اردوهاي تيم ملي دعوت نمي‌شود. مثل عليرضا کارگر نماينده وزن 50 کيلوگرم کشتي جوانان. به ما مي‌گويند او دعوت نشده چون وزنش بالاست اما يک نفر را از وزن بالاتر جايگزين او مي‌کنند!» چمياني با انتقاد شديد از عملکرد سيم‌خواه سرمربي تيم ملي فرنگي جوانان ادامه مي‌دهد: «آقاي سيم‌خواه خودش نمي‌تواند تيم را جمع کند، آن‌وقت همه تقصيرها را به گردن کشتي‌گيران مي‌اندازد. کاش سيم‌خواه يک مقدار شيوه کار کردن را از محمد طلايي سرمربي جوانان کشتي آزاد ياد مي‌گرفت. زماني که جوانان کشتي آزاد در آسيا نتايج خوبي نگرفتند، طلايي گفت از من انتقاد کنيد نه کشتي‌گيران ولي سيم‌خواه همه کشتي‌گيران را به بهانه‌هاي واهي قلع و قمع کرد. او حتي نفرات اول انتخابي را به اردو هم دعوت نمي‌کند.» او ادامه مي‌دهد: «يک نفر از فدراسيون از سيم‌خواه سوال نمي‌کند که دليل انجام اين‌کارها چيست؟ آن‌وقت اين‌ها مي‌آيند و خودشان را با بنا مقايسه مي‌کنند. البته هيچ‌يک نمي‌توانند به پاي بنا برسند و فکر نمي‌کنم اين‌ها بتوانند يک‌دهم کارهايي که بنا انجام مي‌داد را انجام دهند. بنا طوري به کشتي‌گيران روحيه مي‌داد که ضعيف‌ترين کشتي‌گير به اندازه يک کشتي‌گير قوي رشد مي‌کرد اما برعکس آقاي سيم‌خواه، قوي‌ترين کشتي‌گير را طوري تضعيف روحيه مي‌کند که به پايين‌ترين حد ممکن برسد.» او به نکته ديگري هم اشاره مي‌کند: «در حالي که نيمي از اعضاي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان در مسابقات آسيايي و همچنين 2 کشتي‌گير در تيم ملي نوجوانان از استان فارس بودند، اما حتي يک مربي هم همراه تيم از شيراز عازم مسابقات نشد ولي خودشان‌60 نفر، 60 نفر به مسابقات مختلف مي‌روند.»

چمياني در واکنش به اين‌که آ‌يا او به صورت رسمي از سمتش استعفا کرده، مي‌گويد: «بله، من استعفايم را به صورت کتبي به هيئت کشتي استان فارس تقديم کردم و از طرفي من حقوق‌بگير نيستم که بخواهم پي‌گيري کنم با استعفايم موافقت شده يا نه.» او که شنيده مي‌شود از چند کشور پيشنهادهاي خوبي دارد و احتمال رفتنش از ايران بسيار زياد است، مي‌گويد: «از چند کشور پيشنهاد دارم و اگر در ايران شرايط کار نباشد، فکر کنم در جاي ديگر بهتر بتوانم کار کنم. عشق من کشتي است و نمي‌توانم از کشتي جدا شوم اما فدراسيون هيچ بهايي به اين عشق و علاقه نمي‌دهد.» چمياني اما نخواست نامي از کشورهاي پيشنهاددهنده ببرد. او به يک نکته هم اشاره مي‌کند: «اگر خادم به شخصه بيشتر روي کشتي فرنگي نظارت مي‌کرد، به نظر من اين اتفاق‌ها هم نمي‌افتاد. چون در کشتي آزاد کار بدون مشکل درحال پيشروي است ولي ما شاهد افت کشتي فرنگي هستيم. اين مسئله هم حل نمي‌شود مگر اين‌که خادم، آقاي بنا را به کشتي فرنگي برگرداند تا بتواند به اين شرايط پايان دهد. در حال حاضر کساني در کشتي فرنگي هستند که به اين کشتي ضربه مي‌زنند.» البته او تاکيد مي‌کند که انتقادهايش به کشتي فرنگي مختص 2 رده سني جوانان و بزرگسالان است: «به نظر من کار آقاي اشکاني در رده سني نوجوانان کشتي فرنگي بسيار خوب است. از طرفي در فدراسيون کشتي افراد دلسوزي مثل بني‌تميم و رضايي هستند و به نظر من حيف است که زحمات اين دلسوزان توسط عده‌اي که سال‌ها از کشتي فرنگي دور بودند به باد برود.»

بهترين مربي کشتي فرنگي ايران با تاکيد بر اين‌که او در هر 3 رده سني به عنوان مربي برتر انتخاب شده، مي‌گويد: «درحالي در هر 3 رده سني مربي برتر شده‌ام، آقايان به من مي‌گويند شما فقط بايد در يک رده، مربي برتر باشي و عنوان مربي برتر در 2 رده ديگر را به شخص ديگر‌ مي‌دهيم! اين درحالي است که اصلا فقط حقوق مربي برتر رده بزرگسالان که مبلغ 2 ميليون تومان است، را با کسر ماليات به مبلغ حدودا يک ميليون و‌900 تومان به من مي‌دهند؛ آن‌ هم يک‌ ماه در ميان. اما اگر بخواهند در هر 3 رده سني به من حقوق بدهند، بايد ماهيانه 4ميليون و نيم پرداخت کنند.»/روزنامه خراسان ورزشی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.