تاریخ: 2017-02-25 شناسه خبر: 46407

تقدیر شایسته از گیتی عبادی دختر اسکی باز افغان

تقدیر شایسته از گيتی عبادی دختر اسکی باز افغان

از قهرمانى گيتى عبادى دختر اسکى باز افغان، که مقام اول را در ميان ورزشکاران 48 کشور در رقابت‌هاى کره جنوبى کسب کرده بود، با اعطای لوح سپاس و يک قطعه زمين از سوى اداره محلى باميان تقدير گرديد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سه ورزشکار از جمله دو دختر به نمایندگى از افغانستان در این مسابقات که دی ماه سال جاری در کره جنوبى برگزار شده بود شرکت کرده بودند. گیتی عبادی مقام اول و فریبا احمدى توانست مقام چهارم را کسب نماید.

در مراسمى که در مجموعه ولایت بامیان به منظور تشویق و تقدیر این ورزشکاران برگزار گردید، ضمن اعطای لوح سپاس و یک قطعه زمین از سوى اداره محلى بامیان، حاجی یوسف رییس ناحیه سوم شهری بامیان، یک اتومبیل خودرو را نیز بخاطر تشویق به گیتى عبادى اهدا کرد.

محمد طاهر زهیر والی بامیان، کسب مقام اول توسط گیتی عبادی و مقام چهارم توسط فریبا احمدی از رقابت‌هاى کوره جنوبی را به جامعه ورزرشى و همه مردم تبریک گفته ابراز امیدوارى نمود که وزرش اسکى در بامیان، بیش از این توسعه و رشد کند.

وی افزود که ولایت بامیان به لحاظ فرهنگی، اقلیمی و میزان علاقمندی جوانان، زمینه مناسب برای رشد رشته‌ ورزش اسکی بوده، از ریاست تربیت بدنی و ورزش تقاضا مى‌شود تا توجه خاص نسبت به بامیان داشته باشد و این ولایت را بعنوان مرکز فدراسیون ملى اسکى معرفى نماید.

گیتی عبادی دارنده مدال طلا  از مسابقات اسکی کوره جنوبی از والی بامیان، مسئولان سازمان تربیت بدنی این کشور، بزرگان و متنفذین بامیان، بخاطر تقدیر و تشویق ورزشکاران سپاسگزارى کرد.

وی  افزود: «افتخار مى‌کنم که در مسابقات اسکی بین ۴۸ کشور جهان، پرچم سه رنگ کشورم را در سکوی قهرمانی به اهتزاز در بیاورم و من این دستاورد را مدیون عشق به وطن، والدین و خدمتگذارانی می‌دانم که در راه رشد و کمال فرزندان این مرز و بوم، تلاش صادقانه می‌کنند.»

محمد افضل نوری رییس فدراسیون اسکی افغانستان گفت که در ولایت بامیان، ۶ تیم اسکی به همراه یک تیم خارجی فعالیت دارد که همه ساله مسابقات در سطح ملی وبین المللی را انجام می‌دهند.

البته باید گفت که این روزها ورزش زنان افغان بویژه اسکی زنان روزهای خوب و موفقی را پشت سر می‌گذارد. ده‌ها دختر در این ولایت نیز اسکی بازی را آموخته‌اند؛ از اینرو در مسابقات بین المللی شرکت مى‌کنند.

در بامیان چندسالی است که ورزش اسکى رشد نموده و بخصوص روزهای جمعه دراین ولایت اسکی بازان به تپه‌های پر از برف رفته بصورت انفرادی و گروهی تمرینات اسکی انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *