تاریخ: 2017-04-05 شناسه خبر: 47444

نایب رئیس بانوان فدراسیون بولینگ و بیلیارد در گفتگو با سایت ورزش بانوان؛

مریم اسدالهی: اخراج بانوان بیلیارد باز درس عبرتی است برای سایر ورزشکاران

مریم اسدالهی: اخراج بانوان بیلیارد باز درس عبرتی است برای سایر ورزشکاران

مریم اسدالهی نایب رئیس بانوان فدراسیون بولینگ و بیلیارد اعلام کرد قطعا محرومیت شماری از بازیکنان تیم ملی بیلیارد درس عبرتی است برای سایر بانوان ورزشکار.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ خبری که همین اواخر در هزاران سایت خبری و کانال تلگرامی منتشر شد خبر محرومیت شماری از اعضای تیم زنان بیلیارد ایران به دلیل رعایت نکردن شئونات اسلامی در مسابقات آزاد چین بوده است. طبق اعلام فدراسیون این بانوان به مدت یک سال از حضور در مسابقات داخلی و خارجی محروم شده‌اند. اما عجیب بود که جزئیات این خبر جایی درج نشد و راحت بگویم شفاف سازی صورت نگرفت که کسی متوجه شود واقعا چه اتفاقی افتاده است؟! این شد که با چند تن از بانوان فعال در این رشته و اعضای تیم ملی ارتباط تلفنی برقرار کردیم و نکته عجیب‌تر اینجا بود که همگی اظهار بی اطلاعی کردند. نهایتا با مریم اسدالهی نایب رئیس بانوان فدراسیون بولینگ و بیلیارد به گفتگو نشستیم تا از جزئیات این خبر آگاه شویم:

مریم اسدالهی به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: محرومیت هر چهار نفر از اعضای تیم ملی دقیقا به خاطر مسئله حجاب آنها بوده است ولاغیر. از عکس‌های بی‌حجاب در صفحه اینستاگرام آنها گرفته تا حضور در مسابقات آزاد چین با ظاهری غیر از آنچه در فدراسیون نسبت به آن متعهد شده‌اند.

وی بیان کرد: آنها نمایندگان جمهوری اسلامی ایران هستند و حتی در شرایطی که در مسابقاتی به صورت آزاد و با هزینه شخصی اما با نام ایران رقابت می‌کنند، نباید به عنوان یک بانوی ایرانی نسبت به نوع حضور خود در چنین مسابقاتی بی اهمیت باشند. آنها شاخصه‌هایی که مختص یک بانوی ایرانی است و ما متوقع هستیم که ورزشکاران نسبت به آن متعهد باشند را رعایت نکردند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بولینگ و بیلیارد عنوان کرد: پوششی که بانوان در فدراسیون تعهد داده‌اند تا در تمامی مسابقات داخلی و بین‌المللی آن را رعایت کنند هدبند، مقنعه و لباس فرم مخصوص مورد تایید وزارت ورزش و فدراسیون جهانی است که متاسفانه بانوان این نوع پوشش را رعایت نکردند. البته در مسابقات چین پوشش سر داشته‌اند اما نه آنگونه که باید.

مریم اسدالهی خاطر نشان کرد: به همین خاطر با تصمیم کمیته انضباطی فدراسیون این بانوان به مدت یک سال از تمامی مسابقات داخلی و خارجی محروم شدند تا درس عبرتی شوند برای سایر بانوان ورزشکار.

وی با اشاره به اینکه در فدراسیون بولینگ و بیلیارد در کنار برگزاری مسابقات مختلف همواره حلقه صالحین تشکیل شده است، بیان کرد: حلقه صالحین جایی است که تمامی مسائل در خصوص زندگی شخصی، زندگی ورزشی و عمومی آنها آموخته شده است. به همین دلیل بروز چنین رفتارهایی، ناخوشایند، غیر قابل بخشش و از همه مهم‌تر پیش‌بینی نشده بود.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بولینگ و بیلیارد در پایان گفت: شاید آنها با خیال اینکه کسی پیگیری نخواهد کرد با این پوشش در مسابقات چین شرکت کرده‌اند، اما وقتی با چنین بازخوردی از سوی فدراسیون روبرو شده‌اند قطعا هم خودشان هم سایر بانوان درس عبرت خواهند گرفت. البته نام این ورزشکاران به هیچ وجه فاش نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *