تاریخ: 2017-04-22 شناسه خبر: 47974

مه لقا جام بزرگ پرچمدار کاروان ورزش ایران در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

مه لقا جام بزرگ پرچمدار کاروان ورزش ایران در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

مه لقا جام بزرگ تیرانداز پرافتخار کشورمان بعنوان پرچمدار کاروان ورزشی ایران در مراسم افتتاحیه چهارمین دوره بازی‌های همبستگی اسلامی انتخاب شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان اعزامی به چهارمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی ضمن بیان این مطلب ابراز داشت: در جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در مورد انتخاب پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی تصمیم گیری و در نهایت خانم مه لقا جام‌ بزرگ به عنوان پرچمدار ایران در این بازی‌ها انتخاب شد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک در ادامه گفت‌: با توجه به این که ایران پرچمدار حضور بانوان با حجاب اسلامی در رقابت‌های بین المللی ورزشی است در این دوره از بازی‌ها نیز نماد حجاب اسلامی و مدال آوری مد نظر ماست از این رو در نشست امروز هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، مه لقا جام‌بزرگ که یکی از افتخار آفرینان تیم ملی تیراندازی در عرصه بین المللی است و در زمان برگزاری مراسم افتتاحیه در آذربایجان حضور دارد بعنوان پرچمدار کشورمان در چهارمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی انتخاب شد.

گفتنی است؛ چهارمین دوره بازی‌های همبستگی اسلامی که اواخر ماه جاری در باکو آذربایجان برگزار می شود.

مه لقا جام بزرگ بانوی همدانی متولد سال ۱۳۷۰ و  فرزند بزرگ خانواده جام بزرگ است. عضو تیم ملی تیراندازی کشورمان، اولین ورزشکار ایرانی است که توانست سهمیه المپیک لندن را بگیرد. او همچنین نخستین زن ایرانی است که در ماده تفنگ بادی از فاصله ۱۰ متر، ایران را صاحب سهمیه کرد.

جام بزرگ یکی از معدود ملی پوشان ایران است که با پوشش چادر در تیم‌های ملی حضور دارد. حجاب وی مورد تشویق رهبر ایران در سال ۹۱ قرار گرفت او در این باره می‌گوید: من حجاب را کاملا از خانواده یاد گرفته و شناختم اما هیچ وقت اجباری از سوی خانواده نبوده، حجاب ایمانی قلبی است و من به عنوان یک مسلمان به حجابم افتخار می کنم. اگر چه دیگران نظری خلاف داشته باشند.

سایت ورزش بانوان برای مه‌لقا جام بزرگ آرزوی موفقیت و سربلندی دارد. امیدواریم او بتواند نتایج درخشانی در این رقابت‌ها کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *