تاریخ: 2017-05-07 شناسه خبر: 48701

دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوری؛

نقش پررنگ ورزش زنان در مستند تبلیغاتی حسن روحانی

نقش پررنگ ورزش زنان در مستند تبلیغاتی حسن روحانی

ورزش و به ويژه ورزش زنان نقش بسيار پررنگ و مهمی در مستند تبليغاتی حجت الاسلام و المسلمين حسن روحانی نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوری دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تب و تاب انتخابات داغ شده و فعالیت شخصیت‌ها و احزاب سیاسی روزبه روز بیشتر می‌شود. هرکدام از ۶ کاندید ریاست جمهوری با پررنگ جلوه دادن بخشی از مسائل روز ایران در کنار بیان روشی برای حل آن، خود را به چالش می‌کشند و به نوعی برای خود رای جمع می‌کنند. این در حالی است که ورزش و به ویژه ورزش زنان نقش بسیار پررنگ و مهمی در مستند تبلیغاتی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دارد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مستند تبلیغاتی خود درباره ورزش گفت: هیچ چیز مهم تر از امید برای یک ملت نیست؛ قهرمانان ما امیدآفرین هستند.

وی تاکید کرد: ورزش می‌تواند بالاتر از اقتصاد با ایران هراسی بجنگد.

حجت الاسلام روحانی ادامه داد: مسابقات جهانی، المپیک، پارالمپیک در گذشته بیشتر مردانه بود؛ امروز به حمدالله نیم دیگر جامعه ما، بانوان ما وارد صحنه ورزش و رقابت شده‌اند.

در این مستند تبلیغاتی تصاویری از کیمیا علیزاده (اولین بانوی ایرانی که در بازی‌های المپیک ریو موفق به کسب مدال برنز شد)؛ زهرا نعمتی (بانوی معلولی که هم در المپیک و هم در پارالمپیک سهمیه کسب کرد)، ساره جوانمردی (ملی پوش رشته تیراندازی و دارنده دو طلای پارالمپیک ریو)، تیم ملی فوتسال بانوان (حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران آبان ماه ۹۴ به وزارت ورزش و وزارت امور خارجه ایران دستور داد که شرایط اعزام بانوان فوتسالیست به مسابقات جهانی فراهم شود)، فرناز اسماعیل زاده (بانوی سنگنورد و موفق ایرانی) و نسیم حسن پور (بانوی تیرانداز ایرانی) پخش شد. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره آنها اظهار داشت: از کیمیا تا زهرا تا ساره چه نشاطی را در جامعه ما به وجود آوردند؟ مگر می‌شود یک کشوری از لحاظ اقتصادی پیشرفت کند و نیمی از جامعه آن در خانه بماند؟

وی ادامه داد: این چه تفکری است که فکر می‌کنند امنیت زن و اخلاق زن فقط در داخل خانه تامین می‌شود آن هم خانه‌ای که حتما در آن بسته و دو قفله باشد؛ بعد از ۳۷ سال از انقلاب اسلامی چنین تفکری در ماست، اگر چنین تفکری وجود دارد نقص در تفکر ماست، زن، قومیت و مذهب مشکل نیست.

 

برنامه کاندیداهای ریاست جمهوری برای ورزش بانوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *