تاریخ: 2017-05-13 شناسه خبر: 49000

زهرا مرتضی‎زاده سرمربی پالایش نفت آبادان؛

خساراتی که لغو مسابقات بسکتبال بانوان غرب آسیا به تیم پالایش نفت آبادان وارد کرد

زهرا مرتضی زاده سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان

بعد از لغو مسابقات بسکتبال بانوان غرب آسیا زهرا مرتضی‎زاده سرمربی پالایش نفت آبادان اعلام کرد این موضوع خساراتی را به ما وارد کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسئولان فدراسیون جهانی بسکتبال بعد از ۳۸ سال در کنگره روز پنجشنبه با پوشش دختران مسلمان برای حضور در میادین بین‌المللی موافقت کرد. البته قرار است این موضوع از اول اکتبر (مهرماه) اجرایی شود، بنابراین حضور در تیم کوشا سپهر سبلان و پالایش نفت آبادان در مسابقات غرب آسیا منتفی شد. زهرا مرتضی‌زاده سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان در این خصوص به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: از طرف فدراسیون اعلام شد که تمرینات‌تان را برای حضور در مسابقات بسکتبال غرب آسیا شروع کنید علاوه بر پیگیری تمرینات سایر اقدامات لازم را جهت حضور موفق در این رقابت‌ها را پیگیری کردیم. طوری برنامه ریزی کردیم که در اولین حضور خود در چنین مسابقاتی بدرخشیم و برای کسب تجربه نمی‌رفتیم.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان نفت آبادان عنوان کرد: مسئولان غرب آسیا با تعویق این مسابقات موافقت نکردند به همین دلیل ما نمی‌توانیم در رقابت‌های غرب آسیا شرکت کنیم. البته آقای مشحون ریاست فدراسیون بسکتبال مذاکراتی برای عدم لغو حضور ما در این مسابقات انجام داد، اما نتیجه‌ای نداشت. این موضوع خساراتی را به ما وارد کرد.

وی افزود: ما قرار بود ۲ بازیکن خارجی بگیریم که یکی از آنها در مسیر ایران بود. با تماس با این بازیکن مونته‌نگرویی اعلام کردیم مسابقات لغو شده و حالا باید خساراتی را به این بازیکن بدهیم. از طرفی با بازیکن نیجریه‌ای نیز مذاکراتی انجام داده بودیم اما خوشبختانه پیش از خارج شدن از شهرش اطلاع دادیم که منتفی شده است. حتی لباس سفارشی بانوان برای این مسابقات نیز آماده شده بود که متاسفانه منتفی شد. امیدوارم این اتفاق باعث بدبینی اسپانسرها نشود که آنها با شک و تردید حرکت کنند.

او در ادامه خاطر زهرا نشان کرد: مسابقات ۳ علیه سه یا بازی‌های دانشجویی به صورت کاملا رسمی برگزار نمی‌شود اما اگر در مسابقات غرب آسیا شرکت می‌کردیم و مقام می‌آوردیم می‌توانستیم جواز حضور در رقابت‌های آسیایی بسکتبال بانوان را کسب کنیم.

 

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان: به احتمال ۹۵% قهرمان لیگ خواهیم بود (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *