تاریخ: 2015-07-25 شناسه خبر: 4942

چرا زنها خيانت را فراموش نمي‌كنند؟

به گزارش سایت ورزش بانوان؛  ساعت يادگيري كمتر در طول روز، براي كودكاني كه صبحانه نمي‌خورند. محققان مي‌گويند حاصل گرسنگي براي كودكان، كم شدن قدرت يادگيري، مشكلات رفتاري و بروز خشم است؛ پس براي جلوگيري از همه اين مشكلات، كودك‌تان را تنها يك‌ربع زودتر از خواب بيدار كنيد و هر روز قبل از مدرسه رفتن او را پاي ميز صبحانه بنشانيد.

همسرتان سال‌ها پيش بي‌وفايي كرده و گرچه در همه سال‌هاي گذشته صداقت و عشقش را به شما ثابت كرده اما نمي‌توانيد او را ببخشيد؟ شما تنها نيستيد؛ حتي بخشنده‌ترين و عاشق‌ترين زنان هم نمي‌توانند تا پايان عمر چنين موضوعي را فراموش كنند. ديلي‌ميل نوشته زنان به‌طور كلي، نسبت به مردها قدرت يادآوري بيشتري دارند و به همين دليل مي‌توانند در ذهن‌شان برنامه‌ريزي دقيق‌تري براي كارهايي كه قرار است انجام شود داشته باشند، درحالي‌كه مردها فراموشكارند و نه‌تنها تلخي‌هاي زندگي بلكه خواسته‌هاي شما را هم خيلي زود از ياد مي‌برند.

از نظر محققان به همين دليل است كه آقايان فهرست خريدي كه براي‌شان نوشته‌اید را فراموش مي‌كنند يا يادشان مي‌رود كه به‌خاطر برخورد اشتباه خواهرشان با شما بايد كمي با او سرسنگين باشند. محققان مي‌گويند چنين اتفاقاتي نشانه بي‌توجهي همسرتان به شما و حرف‌هاي‌تان نيست بلكه با توجه به ساختار مغزشان، احتمال اينكه قرارهايي كه با هم گذاشته‌ايد را به ياد بياورند بسيار پايين است. البته محققان مي‌گويند اگر زمان زيادي روي مغز همسرتان كار كنيد و مسووليت‌هاي مختلفي را به او بدهید، اين مشكل كمتر مي‌شود.

نسخه ضد سرطان را در جیب‌تان‌بگذارید!

اگر در خانواده‌تان سابقه ابتلا به سرطان وجود دارد، باید همین حالا به بقالی سر کوچه مراجعه کنید و اگر دير جنبيده‌ايد و به جمع سرطاني‌ها وارد شده‌ايد از راهي كه در ادامه مي‌گوييم براي جنگيدن با اين بيماري كمك بگيريد. محققان مي‌گويند، مصرف سياه‌دانه، يكي از كارهايي است كه مي‌توانيد براي حفظ سلامت‌تان و دور شدن از سرطان انجام دهيد. به نوشته ساينس‌ديلي، سياه‌دانه تنها ضد ديابت، فشارخون و آسم نيست بلكه در مهار سلول‌هاي سرطاني به‌ويژه سرطان روده بزرگ، دهان، مغز، كبد، رحم و سينه موثر است. امتحانش مجاني است. از همين امروز سياه‌دانه را هم به جمع هله‌هوله‌هاي روي ميزتان اضافه كنيد و در طبخ غذا هم از آن كمك بگيريد.

ازدواج نکنید خوب می‌مانید؟

محققان مي‌گويند متاهل‌ها قلب سالم‌تري دارند و كساني كه از همسرشان جدا شده‌اند بيشتر با خطر مرگ روبه‌رو هستند. اما پژوهشگران در بررسي‌هاي مختلف بارها همديگر را رد مي‌كنند و به‌تازگي هم در بررسي‌هاي‌شان به اين نتيجه رسيده‌اند كه مجرد‌ها سالم‌تر از متاهل‌ها هستند. به نوشته تلگراف، از آنجايي كه متاهل‌ها كمتر سراغ ورزش مي‌روند و بيشتر غذاهاي چاق‌كننده مي‌خورند، جان‌شان بيشتر از كساني كه ازدواج نكرده‌اند در خطر است.

به باور محققان كساني كه قبل از گذراندن دوره‌هاي تحصيلات عاليه ازدواج مي‌كنند، 65 درصد بيشتر از ديگران در معرض چاقي قرار دارند چراكه به باور آنها، تحصيلكرده‌ها حتي اگر متاهل باشند، بيشتر سراغ ورزش و رژيم‌هاي غذايي سالم مي‌روند؛درحالي كه تحصيل‌نكرده‌ها با ازدواج كردن، بيشتر از قبل از رژيم غذايي سالم فاصله مي‌گيرند. به عقيده محققان، وارد دانشگاه شدن و پا گذاشتن به جمع تحصيلكرده‌ها براي سلامت افراد منافع زيادي دارد.

راز كلوچه  دوستی  افسرده‌ها!

به جاي اينكه سر راه‌تان يك بربري و يك قالب پنير بخريد، كيك و كلوچه مي‌خريد و اين محصولات را جايگزين صبحانه سالم مي‌كنيد؟ نمي‌خواهيم باز هم بگوييم كه با مصرف كلوچه و بيسكويت چاق مي‌شويد و ديابت مي‌گيريد بلكه مي‌خواهيم اعتراف كنيم كه اين خوراكي‌ها نه‌تنها براي جسم بلكه براي روان‌تان هم مضر هستند.  به نوشته ديلي‌ميل، چربي‌های موجود در اين خوراكي‌ها، وقتي پخته مي‌شوند، دچار تغييراتي مي‌شوند كه مي‌توانند سلامت روان شما را به خطر بيندازند.

 اسيدهاي چرب ترانس كه در اين خوراكي‌ها موجود هستند بر خلق و خو اثر مستقيمی مي‌گذارند و خطر دچار شدن‌تان به افسردگي را بيشتر كرده و توانايي شما براي كنترل احساسات‌تان را هم كمتر مي‌كنند.  با اين وجود شما مي‌توانيد براي فرار از افسردگي سراغ خوراكي‌هاي زير برويد:

بوراني اسفناج

اگر سراغ غذاهايي كه با اسفناج درست مي‌شوند برويد، به‌خاطر ويتامين B6 موجود در آنها مي‌توانيد سلامت روان‌تان را حفظ كنيد. شايد بد نباشد سالاد اسفناج را هم به جمع پيش‌غذاهايي كه درست مي‌كنيد وارد كنيد و با نپختن اين سبزي، مواد مغذي‌اش را از بين نبريد.

دسر شكلات تلخ

شكلات سياه مي‌تواند به سلامت روان و آرامش شما كمك كند. وقتي كه كمي شكر هم به اين ماده پرخاصيت اضافه مي‌شود، همه‌چيز براي شادتر شدن شما فراهم  است.

سالمون كبابي

نه‌تنها ماهي سالمون كه همه ماهي‌ها به‌خاطر اسيدهاي چرب غيراشباع و امگا3 فراواني كه دارند، مي‌توانند به سلامت روان شما كمك كنند.

رژيم صدا به جاي رژيم غذا

هميشه براي كم كردن وزن‌تان نبايد يخچال‌تان را از خوشمزه‌ها خالي كنيد. محققان مي‌گويند رژيم‌هاي ديگري هم وجود دارند كه بدون كم كردن حجم غذاي شما، به پايين آمدن وزن‌تان كمك مي‌كنند. يكي از اين رژيم‌ها، رژيم صداست. به نوشته ديلي‌ميل، آلودگي‌هاي صوتي، صداي تلويزيوني كه از صبح تا شب كنارتان روشن است يا هدفوني كه در تمام ساعات روز در گوش‌تان موسيقي مي‌خواند، همه مي‌توانند دليل چاقي شما باشند. به همين دليل پژوهشگران توصيه مي‌كنند با حذف اين صداهاي مزاحم و به قول خودشان گرفتن رژيم صدا، براي كم كردن وزن‌تان تلاش كنيد. به باور آنها صداهاي مزاحم نه‌تنها به شنوايي شما آسيب مي‌زنند بلكه براي سلامت قلب و روان‌تان هم مضر هستند و مي‌توانند زحمات‌تان براي كاهش وزن را هم به باد دهند.

با خيال راحت  پاشنه‌دار بپوشيد

سال‌هاست محققان مي‌گويند كفش پاشنه‌دار سلامت زانو و استخوان‌هاي پاي شما را به شكل غيرقابل برگشتي مورد تهديد قرار مي‌دهد و مي‌گويند كه تنها سه سال پوشيدن كفش‌هاي پاشنه‌دار مي‌تواند به عضلات پاي شما تا پايان عمر آسيب بزند. اما اگر نمي‌توانيد خيال پوشيدن اين كفش‌هاي محبوب را از سر بيرون كنيد به يافته‌هاي جديد پژوهشگران توجه كنيد. آنها به‌تازگي اصولي را براي پوشيدن كفش‌هاي پاشنه بلند پيدا كرده‌اند كه مي‌تواند ضامن سلامت پاهاي شما باشد. به نوشته ديلي‌ميل، اگر تنها سه‌بار در هفته كفش پاشنه‌بلند بپوشيد، پاشنه پهن را براي كفش‌تان انتخاب كنيد و چهار بار در هفته تمرين‌هايي كه براي تقويت عضلات پا توصيه مي‌شود را انجام دهيد، خطري استخوان‌ها و غضروف‌هاي شما را تهديد نخواهد كرد. پس با رعايت اين اصول، بدون عذاب وجدان پاشنه‌دار بپوشيد.

بار مجازيد كه از حوله آشپزخانه پيش از شستن آن استفاده كنيد

محققان مي‌گويند حوله آشپزخانه از آلوده‌ترين نقاط خانه شماست و به همين دليل اگر زياد با آن سر و كار داريد، بايد هر روز آن را بشوييد./مجله سیب سبز

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.