تاریخ: 2015-07-25 شناسه خبر: 4953

لازانيايي سرشار از آهن درست کنيد

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ اين لازانيا به خاطر داشتن اسفناج، سرشار از آهن بوده و براي افراد کم خون بسيار مفيد است.

براي 4-2 نفر چي لازم دارم:
2 /1 يک بسته لازانيا
150 گرم اسفناج پخته و خردشده
100 گرم قارچ ورقه‌اي خردشده
2 حبه سير خردشده
200 گرم سس گوجه‌فرنگي
1 ق چ ريحان خشک‌شده
1 ق چ روغن‌زيتون
200 گرم پنير پيتزاي رنده شده
به ميزان لازم نمک، فلفل و روغن زيتون

 لازانيا

چطوري درست کنم:
1. فر را با دماي 180 درجه سانتي‌گراد روشن کنيد. يک قابلمه حاوي مقدار مناسبي آب را روي حرارت قرار دهيد تا جوش بيايد سپس لازانيا را همراه با کمي نمک و روغن زيتون داخل آن بريزيد تا آماده شود. لازانيا را با آب سرد آبکشي کرده و روي حوله تميزي قرار دهيد.

2. در يک تابه مقداري روغن بريزيد و آن را روي حرارت قرار دهيد. حالا سير و قارچ را در آن به مدت 2-1 دقيقه تفت دهيد و کنار بگذاريد. سپس اسفناج را هم به مواد اضافه کنيد و هم بزنيد. کمي هم نمک و فلفل و ريحان خشک را به مواد اضافه کنيد.

3. ظرف مناسبي براي گذاشتن داخل فر انتخاب کرده و آن را با مقداري روغن چرب کنيد. حالا3-2 ورق لازانيا داخل ظرف قرار دهيد. مقداري سس گوجه‌فرنگي روي آنها بريزيد و آن را خوب پخش‌کنيد. اکنون مخلوط اسفناج و سپس پنير رنده شده را به‌صورت لايه‌لايه روي لازانيا قرار دهيد. به همين ترتيب لايه‌هاي ديگر را درست کنيد تا مواد تمام شوند. در انتها تعدادي قارچ حلقه شده روي مواد قرار دهيد.

4. حالا ظرف را با فويل بپوشانيد و آن را به مدت 20-15 دقيقه داخل فر قرار دهيد.5 دقيقه قبل از اينکه لازانيا آماده شود فويل را برداريد و ظرف را مجدد به مدت 5 دقيقه داخل فر قرار دهيد تا پنير کاملاًآب‌شده و طلايي شود./برترين ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.