تاریخ: 2015-07-25 شناسه خبر: 4957

پنجشنبه بازار بانوان در اردبیل دایر می‌شود

بازار بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛  لیلا تقوی بعد از ظهر امروز در بازدید تعدادی از اعضای شورای شهر از طرح ساماندهی پارک بانوان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر طرح ساماندهی پارک بانوان با پیگیری شورای شهر و شهردار اردبیل کلید خورده و این طرح در این مکان ورزشی و تفریحی بانوان در اردبیل اجرایی و عملیاتی می‌شود.

وی بررسی میزان پیشرفت کار نسبت به هفته گذشته در رابطه با رفع نواقص موجود در این پارک را از اهداف این بازدید میدانی برشمرد و افزود: هرچند شاهد رفع بخش قابل توجهی از نواقص پارک بانوان نسبت به گذشته هستیم اما یقین داریم که با برنامه‌ریزی دقیق و انجام کارهای کارشناسی می‌توانیم از ظرفیت‌های این پارک به نحو احسن استفاده کنیم.

تقوی با اشاره به جمعیت بیش از نیم میلیون نفری شهر اردبیل و نسبت 50 درصدی جمعیت زنان به کل این جمعیت تصریح کرد: وجود تنها یک پارک آن هم با امکانات محدود برای بانوان و ضرورت توجه به نیاز روز افزون در این زمینه ما را بر آن داشت تا اعتباراتی برای ایجاد دومین پارک بانوان شهر اردبیل در برنامه و بودجه سال 94 شهرداری اردبیل پیش‌بینی کنیم.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر اردبیل بیان کرد: با توجه به وجود 4 منطقه شهرداری و عدم پاسخگویی پارک موجود به نیازهای فعلی و آینده بانوان شهر، امر مطالعه ایجاد پارک بانوان دیگری در دستور کار قرار گرفته و مصمم هستیم تا نسبت به مطالعه و اجرای پارک بانوان دوم با امکانات بیشتر از قبل و در شان بانوان اردبیل در سال 94 اقدام کنیم.

وی گفت: رنگ‌آمیزی و نقاشی مناسب دیوارها، ترمیم و رنگ‌آمیزی جداول و پازل محوطه پارک، نصب استند بنر ویژه درج پیام‌های شهروندی و ورزشی در ارتباط با امور بانوان، تهیه و تعبیه تعداد مورد نیاز نیمکت، تعمیر و راه‌اندازی چشمه‌های آب شرب و سرویس بهداشتی، نصب ست ورزشی، تحویل میز و صندلی به غرفه‌داران پنجشنبه بازار پارک بانوان و برخی موارد دیگر از جمله اقداماتی است که با تلاش مدیر منطقه 2 شهرداری و سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل در راستای ساماندهی پارک بانوان انجام شده است.

تقوی با اشاره به آغاز فعالیت پنجشنبه بازار ویژه بانوان در این پارک از ابتدای فصل تابستان اظهار کرد: این بازارچه با هدف کمک به بانوانی راه‌اندازی شده که قصد دارند تولیدات صنایع دستی، بافتنی‌ها و خوراکی‌های دست پخت خود نظیر شیرینی، مربا، ترشی‌جات و غیره را به فروش برسانند.

عضو شورای شهر اردبیل با دعوت از بانوان شهر برای بازدید و خرید از این بازارچه تصریح کرد: پنجشنبه بازار پارک بانوان اردبیل با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوایی تا پایان فصل تابستان در این محل دایر خواهد بود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.