تاریخ: 2015-07-26 شناسه خبر: 4969

رفـاقـت يا نوستالژي؟!

علی دایی

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در فوتبال گاهي يک اسم و يک نماد يا يک اتفاق جزيي جدايي ناپذير از يک باشگاه و يک شخص و يک شهر مي‌شود، به طوري که باهم بودن و در‌کنار هم بودنشان به آن‌ها هويت مي‌دهد و به نوعي لازم و ملزوم هم مي‌شوند. به طور مثال در فوتبال ايران 6 نماد باشگاه پرسپوليس و هوادارانش مي‌شود و 4 نماد باشگاه استقلال و طرفدارانش. شماره 8 پرسپوليس را با علي کريمي جادوگر مستطيل سبز مي‌شناسند و شماره 7 استقلال به نام فرهاد مجيدي پيوند خورده است.

حالا به اين‌ها بايد راه‌آهن و علي دايي را هم اضافه کرد چرا‌که هرگاه نام راه‌آهن و گزينه مربي‌گري‌اش مطرح مي‌شود بدون‌ترديد نام علي دايي در راس کانديداها قرار مي‌گيرد و اولويت نشستن روي نيمکت اين باشگاه قديمي با دايي مي‌شود! روز گذشته سهام باشگاه راه‌آهن در فاصله کمتر از يک هفته به آغاز پانزدهمين دوره مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور به بخش خصوصي واگذار شد. تيم فوتبال راه‌آهن که با راي کميته استيناف در ليگ برتر ماند، ديروز با قيمت‌10‌ميليارد و 800 ميليون تومان به هلدينگ يزدان کيان‌ آرا واگذار شد تا فعاليتش را در بخش خصوصي ادامه دهد. پيش و پس از اين اتفاق که صحبت از انتخاب سرمربي تيم راه‌آهن بود، علي دايي باز هم مثل هميشه گزينه نخست بود و حتي رسانه‌ها گمانه‌زني‌هاي خود را بدون ذکر منبع و روي حدسيات خودشان قرار داده بودند.

ديروز صحبت از حضور دوباره دايي روي نيمکت راه‌آهن جدي شد، آن هم در شرايطي که علي دايي چند روزي است با باشگاه صباي قم به توافق رسيده و تيمش را مي‌بندد. او هم کادرفني‌اش را انتخاب کرده و هم بازيکنان مورد‌نظرش را گرفته، اما اين سوال پيش مي‌آيد که اگر پيشنهاد مالي راه‌آهن وسوسه‌انگيز باشد آيا دايي مثل سال 92 که راه‌آهن را رها کرد و به پرسپوليس رفت، اين بار صبا را رها مي‌کند و به راه‌آهن مي‌رود؟‌ فوتبال‌دوستان به خاطر دارند که ارديبهشت 92 و در پايان فصل زماني‌که محمد رويانيان به علي دايي سرمربي وقت راه‌آهن پيشنهاد سرمربي‌گري پرسپوليس را داد، او اعلام کرد چون استخاره‌اش‌ خوب در نيامده به پرسپوليس نمي‌رود اما اصرار مديرعامل وقت باشگاه پرسپوليس دايي را به حضور روي نيمکت پرسپوليس مجاب کرد و او سرمربي اين تيم شد. حالا همان اتفاق اين بار در صبا و به مقصد راه‌آهن در حال تکرار است، با اين تفاوت که دايي بايد ماندن در شهرستان يا رفتن به تهران را انتخاب کند.

بر اساس شنيده‌ها علي دايي با اين‌که از ماندن راه‌آهن در ليگ خوشحال شده اما از شرايطي که در صباي‌قم دارد و قراردادي که بسته کاملا راضي است، ضمن اين‌که دوستانش سهامدار باشگاه صبا هستند. از طرفي او تيمش را تقريبا بسته و ديگر کار چنداني ندارد اما اگر بخواهد به راه‌آهن برود بايد دوباره زحمت بستن تيم آن هم در شرايطي که در بازار نقل و انتقالات ديگر بازيکن درجه يکي نمانده و مهلت نقل و انتقالات هم رو به پايان است، به جان بخرد. همه اين دلايل باعث شده که احتمال حضور دايي در راه‌آهن و رها کردن صباي قم کم و حتي بعيد باشد و از فرهاد کاظمي به عنوان گزينه جدي سرمربي راهآهن نام برده شود./روزنامه خراسان ورزشي

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.