تاریخ: 2017-05-24 شناسه خبر: 49781

نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته؛

باید در برخی اوزان کاراته بانوان بازنگری صورت گیرد

افسانه باقری سرپرست نایب رئیسی بانوان فدراسیون کاراته : باید در برخی اوزان کاراته بانوان بازنگری صورت گیرد

افسانه باقری سرپرست نایب رئیسی بانوان فدراسیون کاراته اعلام کرد: باید در برخی اوزان کاراته بانوان بازنگری صورت گیرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ از شش بانوی کاراته‌کای اعزامی به چهارمین دوره مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی در باکو نسرین دوستی در وزن ۵۰کیلوگرم کاراته طلا، رزیتا علیپور هم در دسته ‌۶۲ــ کیلوگرم نقره، طراوت خاکسار وزن ۵۵ــ کیلوگرم، محدثه آقایی ۶۸+ کیلوگرم، مهسا افسانه کاتاروی تیم ملی بانوان ایران هم هرسه مدال برنز را در بین اوزان کاراته بانوان در باکو بدست آوردند.

افسانه باقری سرپرست نایب رئیسی بانوان فدراسیون کاراته در مورد نتایج کسب شده توسط تیم ملی کاراته بانوان در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، عنوان کرد: بانوان در بازی‌های کشورهای اسلامی خیلی خوب کار کردند، متاسفانه مسائلی در جریان مسابقات رخ داد که روی نتایج تأثیر گذاشت با اینکه بانوان ما می‌توانستند بهتر از این نتیجه کسب کنند.

یکی از این مسائل و مشکلات، آسیب دیدگی رزیتا علی‌پور بود. با آسیب‌ دیدگی‌ای که برای او در طول مسابقات رخ داد نتوانست مدال طلا را کسب کند. پارگی لب و شکستگی انگشت او باعث شد که شرایط برای علیپور در طول مسابقات خیلی مناسب نباشد؛ واقعاً دلم برای او در این مسابقات سوخت. او مدال بازی‌های کشورهای اسلامی را کسب کرد، اما حق علی‌پور مدال طلا بود.

وی در مورد اینکه برای اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا تغییراتی در کادر فنی بانوان ایجاد خواهد شد یا خیر، گفت: ما تا مسابقات قهرمانی آسیا هیچ تغییراتی نخواهیم داشت و پس از برگزاری انتخابی تیم ملی بلافاصله با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده اردوهای تیم ملی آغاز خواهد شد.

باقری در ادامه در مورد برگزاری مسابقات کاتا، گفت: مسابقات انتخاباتی کاتای انفرادی بزرگسالان بین مهسا افسانه و نگین باقری به دلیل مصدومیتی که برای باقری رخ داده به روز ۱۷ خردادماه موکول شده است. به هر حال دلیل تغییر در زمان برگزاری انتخاباتی کاتای انفرادی با تصمیم مسئولان فدراسیون است و هر دو کاتارو نیز با زمان برگزاری مسابقات موافقت کردند.

وی در پاسخ به این سؤال که پیش‌بینی شما از کسب مدال در مسابقات قهرمانی آسیا چیست، اظهار داشت: هیچ چیزی را نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم، همه چیز به شرایط برگزاری مسابقات بستگی دارد. به هر حال شرایط مسابقات با هم تفاوت دارد. قرعه‌ها و عوامل دیگری که در مسابقات رخ می‌دهد قطعا در کسب نتیجه تأثیرگذار است. ما در بخش کاراته بانوان می‌توانیم مدال‌های بیشتری را کسب کنیم. البته در برخی از اوزان کاراته بانوان باید بازنگری شود تا دلیل عدم کسب مدال در باکو مشخص شود. کادر فنی در انتخابی‌ها باید به این نکات توجه داشته باشد.

وی در واکنش به این سؤال که گویا خوشبختانه مصدومیت عباسعلی رفع شده و او نیز برای حضور در مسابقات انتخابی اعلام آمادگی کرده است، گفت: خدا را شکر می‌‌کنیم مصدومیت عباسعلی رفع شده و او روز گذشته تمرینات بسیار خوبی را سپری کرده و برای حضور در مسابقات انتخاباتی ملی اعلام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.