تاریخ: 2017-06-01 شناسه خبر: 50048

درسی که رکورددار پرتاب چکش بانوان ایران در باکو گرفت؛

امینه کشیری: بعد از این، قبل از هیچ مسابقه‌ای حریفانم را دست کم نمی‌گیرم

امینه کشیری رکورد پرتاب چکش بانوان را شکست

امینه کشیری رکورددار پرتاب چکش بانوان ایران می‌گوید در باکو به این نتیجه رسیدم تا پیش از اینکه در شرایط مسابقه قرار گیرم، آماده رویارویی با هر رقیبی و با هر توانایی‌ای باشم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ امینه کشیری رکورد دار پرتاب چکش بانوان کشورمان که کم سن و سال ترین ورزشکار در مسابقات کشورهای اسلامی بود، با رکورد ۵۱ متر و ۳۱ سانتیمتر در رده پنجم ایستاد. او جزو آخرین نفراتی بوده که در لیست اعزامی‌ها قرار گرفت و نسبت به سایر ورزشکاران تجربه بسیار کمتری داشت. خبرنگار ورزش بانوان با امینه کشیری، بانوی جوان و با اخلاق ورزش کشورمان به گفتگو نشسته که در ادامه متن آن را می‌خوانید.

 

* امینه کشیری عزیز از حس و حالت بعد از بازگشت از مسابقات کشورهای اسلامی بگو.

سطح فنی مسابقات بالاتر از چیزی بود که فکر می‌کردم. نفر اول از آذربایجان رکورد ۷۴ متر را ثبت کرد، اما همه اینها انگیزه‌ام را دو چندان کرد. باعث شد بهتر و بیشتر تمرین کنم تا بتوانم به آنها برسم.

 

*قبل از اعزام به باکو به کسب چه نتیجه‌ای فکر می‌کردی؟

دوره قبل بازی‌های کشورهای اسلامی، رشته پرتاب چکش جز مسابقات نبود، به همین دلیل گمان نمی‌کردم کسی بیاید، شاید ۳ یا چهار نفر و قطعا به کسب مدال فکر می‌کردم. اما وقتی به باکو رفتم متعجب شدم که باید به مصاف رقبای قدرتمندی بروم. چرا که نفر اول چکش را معادل ۷۵ متر پرتاب کرد و من نمی‌دانستم باید چه کار کنم.

 

*چطور توانستی بعد از دیدن چنین شرایطی خونسردی خودت را حفظ کنی؟

هیجان زده شده بودم. قصد داشتم در باکو رکورد ملی پرتاب چکش را جابه‌جا کنم اما شوکه بودم و حتی یک متر هم زیر رکورد خودم پرتاب کردم. البته خانم بهزادی و آقای کیهانی تشویقم کردند و گفتند “نسبتا رکورد خوبی ثبت کردی و بر استرس خودت غلبه کردی.”

 

*چه درسی در باکو گرفتی؟

اینکه هیچ‌گاه حریفانم را دست کم نگیرم. یعنی قبل از اینکه در شرایط مسابقه قرار گیرم، آماده رویارویی با هر رقیبی و با هر توانایی‌ای باشم.

 

*تو هم به پرتاب ۷۵ متری فکر می‌کنی؟

آنها هم از نظر سنی و هم از نظر تجربه جلوتر از من بودند. نمی‌خواهم مدعی شوم که مسیر چند ساله را در یک سال طی می‌کنم. زمان می‌خواهد قطعا من هم روزی چنین رکوردی ثبت می‌کنم.

 

*امکانات ورزشی داخل ایران طوری است که شرایطی برایت فراهم شود تا اهداف بزرگی را در سر بپرورانی؟

من می‌سازم با هر آنچه در اختیارم هست و خداوند را شکر می‌کنم.

 

*با اینکه این مسابقات عنوان کشورهای اسلامی را یدک می‌کشید اما تقریبا تنها ایرانیان بودند که حجاب و پوشش اسلامی داشتند این تاثیری در نتایج ورزشکاران ایران داشت یا نه؟

نه اصلا. هیچ مشکلی ندارد. خانم لیلا رجبی بد از اینکه مسلمان و محجبه شد افتخارات زیادی کسب کرد و اسطوره این رشته شد پس حجاب به هیچ‌وجه مانع نیست.

 

*با لیلا رجبی اسطوره پرتاب وزنه ایران ارتباط داری؟

من چندان به تهران نمی‌آیم و به همین دلیل کمتر با ایشان روبرو می‌شوم.

 

*برنامه بعدی خودت را بگو.

۲۲ خرداد رکورد گیری برگزار خواهد شد و اگر موفق شوم رکورد ۵۴ متر را بزنم در لیست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی هندوستان قرار خواهم گرفت. در حال حاضر برای این هدف تمرین می‌کنم.

 

*حرف آخر.

از خانم بهزادی به خاطر تمام لحظه‌هایی که کنار من و سایر دوومیدانی‌کاران هستند تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

امینه کشیری دستش به مدال مسابقات کشورهای اسلامی نرسید (اینجا)

امینه کشیری پیش از حضور در مسابقات کشورهای اسلامی (اینجا)

شانس مدال آوری دوومیدانی بانوان در مسابقات کشورهای اسلامی از زبان بهزادی (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *