تاریخ: 2017-06-08 شناسه خبر: 50214

یکی از اعضای کومیته تیمی بانوان در مسابقات آسیایی؛

حمیده عباسعلی: با تمام وجود از عناوین قبلی خود در مسابقات آسیایی دفاع می‌کنیم

حمیده عباسعلی

حمیده عباسعلی قدرت کاراته بانوان ایران اعلام کرد: کاراته‌کاهای ایران همواره در مسابقات آسیایی صاحب‌نام بوده‌اند با تمام وجود از عناوین گذشته خود در قزاقستان دفاع کنیم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ حمیده عباسعلی، دلارام دوستی، رزیتا علیپور و محدثه آقایی اعضای کومیته تیمی بانوان هستند که در قالب تیم ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا شرکت خواهند کرد. پیکارهای کاراته قهرمانی آسیا ۲۰ تا ۲۷ تیر ماه در شهر آستانه قزاقستان برگزار می‌شود.

حمیده عباسعلی قدرت کاراته بانوان ایران مدت‌هاست که حضورش در صحنه رقابت‌های کاراته بانوان احساس نمی‌شود. او سال گذشته در جریان مسابقات لیگ جهانی فرانسه در رقابت اول دستش از ناحیه کتف دچار آسیب شد و از آن زمان تا به حال ضمن اینکه به توصیه پزشک معالجش در مسابقات کاراته شرکت نمی‌کرد، مشغول درمان این آسیب دیدگی بوده است.

به همین بهانه با این بانوی با اخلاق ورزش کشورمان به گفتگو نشستیم تا از میزان آمادگیش برای حضور در مسابقات آسیایی کاراته بانوان آگاه شویم. عباسعلی در ابتدا گفت: تنها یک ماه فرصت داریم تا به شرایط ایده‌آل برسیم. به محض بازگشت دیگر بانوان از مسابقات کاراته کشورهای اسلامی تمرینات، مسابقات و اردوها آغاز شدند امروز دومین مرحله اردوها را آغاز می‌کنیم و به گمانم تا زمان اعزام دو یا سه مرحله دیگر پیش رو داشته باشیم.

عباسعلی در خصوص مصدومیت خود عنوان کرد: خوشبختانه آسیب دیدگی دستم به طور کامل برطرف شد ولی زمان زیادی را پشت سرگذاشتم و دوری از تمرینات کاراته اذیتم می‌کرد. البته تمام این مدت تمرین می‌کردم اما به نحوی که دستِ آسیب دیده‌ام چندان درگیر نشود.

وی ادامه داد: در حال حاضر دستم به طور کامل بهبود پیدا کرده و به هیچ وجه نقطه ضعفم به حساب نمی‌آید، شرایط خوبی دارم اما به آمادگی کامل نرسیده‌ام. به هر حال باید این زمان بگذرد تا به شرایط ایده‌آل برسیم. در این مدت که درگیر مصدومیتم بودم، تمرینات میدانی و بدنسازی‌ام کم شده بود. اما ذهنم آماده بود و به همین دلیل در اردوها مسیر رسیدن به اوج آمادگی را براحتی طی می‌کنم.

عباسعلی که صدایش کاملا مضطرب و نگران بود در خصوص علت آن به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: حادثه تروریستی رخ داده در مرقد مطهر امام و مجلس شورای اسلامی ناراحتم کرده و برای هم‌وطنانم نگران شده‌ام.

ملی‌پوش کاراته بانوان در پایان گفت: کاراته‌کاهای ایران همواره در مسابقات آسیایی صاحب‌نام بوده‌اند با تمام وجود از عناوین گذشته خود در قزاقستان دفاع کنیم.

 

عباسعلی و علیزاده غایبان بزرگ بازی‌های کشورهای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *