تاریخ: 2017-06-14 شناسه خبر: 50404

اولین لژیونر ووشوی بانوان ایران؛

الهه منصوریان از شرایط زندگی و رقابت در چین می‌گوید

الهه منصوریان از شرایط زندگی و رقابت در چین می‌گوید

بازی در لیگ حرفه‌ای ووشوی چین هم توقعات را از الهه منصوریان بالا می‌برد اما او را با چالش‌هایی روبرو می‌کند که بانوی سمیرمی همه را به دل و جان می‌خرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ الهه منصوریان اولین بانوی لژیونر ووشوی ایران است؛ او تیم «چانگ چون» را در لیگ ووشوی چین همراهی می‌کند. مدتی است که در ایران به سرمی‌برد اما ۷ روز دیگر برای حضور در آخرین مبارزه‌اش عازم این کشور می‌شود. به همین بهانه با این بانوی سخت‌کوش و پرتلاش کشورمان به گفتگو نشستیم تا صحبت‌هایش را در خصوص شرایط رقابت در چین بشنویم. متن زیر گفتگوی خبرنگار سایت ورزش بانوان با الهه منصوریان است:

او در ابتدا گفت: در لیگ ایران در دسته ۵۶ کیلوگرم رقابت می‌کنم اما لیگ چین در وزن ۵۲ و ۶۰ کیلوگرم.

منصوریان ادامه داد: ووشوکاران در لیگ چین تنها در وزن‌های ۵۲، ۶۰ و ۷۰ کیلوگرم مبارزه می‌‌کنند. دائما وزنم را تغییر می‌دهم در حال حاضر وزنم ۵۶ کیلوگرم است اما تا مسابقات چین باید به ۵۲ برسانم. در صورتیکه برای مسابقات انتخابی تیم ملی در ایران مجددا باید به وزن ۵۶ برسم. بالا و پایین شدن وزنم اذیتم می‌کند.

اولین لژیونر ووشوی بانوان ایران خاطر نشان کرد: تجربه مبارزه در چین بسیار خوب اما زندگی در این کشور سخت است. پیش از این تعداد زیادی از ورزشکاران ایرانی به لیگ‌های چین پیوسته بودند اما حضور آنها در این کشور دوامی نداشت. شرایط زندگی در چین بسیار سخت است. خصوصا از نظر تغذیه که اصلا با سلیقه ایرانی‌ها جور در نمی‌آید. اما ما به این مسائل توجهی نداریم. تنها به کسب تجربه فکر می‌کنیم و تمام سختی‌ها را به جان می‌خریم. چرا که کیفیت لیگ چین بسیار بالا است. غذاهای اینجا را هم از سر اجبار میخوریم و عادت کرده‌ایم.

منصوریان با اشاره به برخورد خوب مردم چین با او و خواهرش عنوان کرد: برخورد چینی‌ها با ما بسیار خوب است. در جریان یکی از رقابت‌هایم ۸۰ نفر در سالن مسابقه بودند که اسم من را بالا برده و یک‌صدا تشویقم می‌کردند. البته شاید در سالنی که ۱۲ هزار نفر ظرفیت دارد ۸۰ نفر کم باشد اما برای من جذاب بود.

او با اشاره به اینکه تیمش در لیگ چین دوم است، ادامه داد: دیدار بسیار سختی را پیش رو دارم. بازی آخری که در چین انجام دهم مدت قراردادم به پایان می‌رسد اگر برای فصل بعد رقابت‌های لیگ وشوی کشورشان تمایل به عقد قرارداد داشتند، قطعا همکاری خواهم کرد. البته مطمئنم که تمایل به ادامه همکاری و حضور من در تیم‌شان دارند. چرا که تا به حال با سه برد و یک باخت نتیجه بسیار خوبی در مسابقات کسب کرده‌ام. این باخت هم زمانی اتفاق افتاد که به جای هم‌تیمی‌ام و در وزن او مسابقه دادم؛ هرکس دیگری هم جای من بود حتما نتیجه را واگذار می‌کرد.

الهه منصوریان در هاندان با جان شین تین قهرمان جهان در سال ٢٠١١ ترکیه در وزن ۶٠ کیلو گرم مسابقه داد که در یک مبارزه نزدیک با نتیجه دو بر یک بازی را به حریف خود واگذار کرد. بانوی لژیونر ووشوی ایران در حالی به مصاف نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم ترکیه‌ای رفت که در دسته ۵۲ کیلوگرم رقابت می‌کرده است و حالا در دو وزن بالاتر به روی تاتامی رفت. البته منصوریان بعد از آسیب دیدگی هم تیمی‌اش به جای او مسابقه داد و همگی می‌دانیم که در مسابقات حرفه‌ای اینگونه رقابت‌ها بسیار سخت و روی نتیجه تاثیرگذار است.

 

خواهران مشهور منصوریان لژیونرهای ووشوی ایران شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *