تاریخ: 2015-07-26 شناسه خبر: 5072

حمایت ویژه از ورزشکاران زن که سهمیه المپیک کسب می کنند

حمایت ویژه از ورزشکاران زن

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ کیومرث هاشمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک کسب سهمیه المپیک 2016 از سوی چهار ورزشکار در رشته دوومیدانی افزود: خوشبختانه کسب این چهار سهمیه از سوی حسن تفتیان و رضا قاسمی در دوی 100متر ،محمدحسین ابارقی در دوی 200متر و لیلا رجبی در پرتاپ وزنه شروعی بسیار خوبی برای کسب دیگر سهمیه هاست.

وی اظهار امیدواری کرد که این روند تا اردیبهشت سال 95 استمرار داشته باشد و شاهد افزایش کسب سهمیه بیشتر در المپیک ریو 2016 که مرداد ماه سال آینده در برزیل برگزار می شود، باشیم.

رییس کمیته ملی المپیک در عین حال گفت که تاپایان امسال اسامی 90 درصد ورزشکارانی که در بازی های المپیک ریو شرکت می کنند ، مشخص می شود.

هاشمی درباره طرح حمایتی این کمیته برای ورزشکارانی که کسب سهمیه کرده و می کنند، توضیح داد: مبنای کار ما بر این است که رشته های المپیکی را در 5 سطح که طبقه بندی شده مورد حمایت قرار دهیم.

وی ادامه داد: سطح نخست کسب سهمیه رشته های مدال آورمانند وزنه برداری ،تکواندو ،کشتی،پرتاپ دیسک ،سطح دوم شامل رشته هایی است که شانس مدال آوری دارند مانند بوکس و تیراندازی و سطح سوم شامل رشته هایی است که تنها هدف حضور در المپیک است.

رییس کمیته ملی المپیک سطح چهارم را شامل ورزشکارانی که امکان کسب سهمیه دارند و سطح پنجم را رشته های المپیکی برشمرد و گفت: بیشترین حمایت ما شامل سه سطح نخست است.

هاشمی اظهار اشت: در نظر داریم برای وزرشکاران و مربیانی که در سه گروه نخست کسب سهمیه می کنند و برخی نیز کسب سهمیه کرده اند حقوق و مزایایی ویژه در نظر گرفته شود که این امر با هماهنگی فدراسیون های مربوطه انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد : نوع حمایت ها در سه گروه نخست متفاوت خواهد بود.

رییس کمیته ملی المپیک به نشست اخیر این کمیته با محمدباقرنوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت: در این نشست تصمیم گرفته شد تا جایی که امکان دارد اعتبارات به موقع تخصیص یابد.

هاشمی افزود که در چند روز آینده نیز بخشی از اعتبارات به کمیته ملی المپیک تخصیص می یابد و مانیز بر اساس اولویت بندی به فدراسیون های مربوطه تخصیص می دهیم.

وی اظهار داشت : نشست کمیته ملی المپیک با فدراسیون های المپیکی به طور هفتگی برگزار می شود ودر روز سه شنبه نیز با فدراسیون بوکس نشست خواهیم داشت.

رییس کمیته ملی المپیک همچنین درباره کسب سهمیه المپیک از سوی لیلا رجبی گفت: برای ما افتخار است که زنان سهمیه بیشتری کسب کنند و شاهد حضور پررنگ بانوان وزرشکار در رقابت های جهانی باشیم به ویژه این که رییس جمهوری در روزهای اخیر بر نگاه ویژه به توانمندی زنان تاکید کرده است .

هاشمی ادامه داد: هرچند کسب سهمیه برای بانوان ورزشکار ایران کمی سخت است اما منتظر کسب سهمیه بانوان ورزشکار به ویژه در رشته تیراندازی هستیم .

پیش تر یک ورزشکار در رشته بوکس و یک ورزشکار در رشته دوچرخه سواری سهمیه المپیک را کسب کردند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.