تاریخ: 2015-07-26 شناسه خبر: 5073

عدم حضور زنان در استادیوم نشان دهنده ضعف مدیریتی است

ورزشبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ فاطمه راکعی با تاکید بر اینکه عدم حضور زنان در استودیوم های ورزشی نشان دهنده ضعف مدیریتی است، گفت: هیچ توجیه قانونی و شرعی برای عدم حضور زنان در استودیوم های ورزشی وجود ندارد.

فاطمه راکعی، دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان با بیان اینکه در دولت اصلاحات و دولت تدبیر و امید از هیچ گونه تلاشی در حد مقدرات در حوزه ورزش زنان فروگذار نشده تا زنان ما بتوانند حضور جدی در عرصه ورزشی داشته باشند اظهار داشت: البته زمینه حضور و درخشش زنان ما در عرصه های بین المللی ورزشی با در نظر گرفتن ضوابط اسلامی امری ضروری است که باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

وی در خصوص حضور زنان در ورزشگاه ها گفت: بر اساس قانون اساسی ما و قوانین موجود هیچ محدودیتی با حفظ ضوابط اخلاقی لازم برای حضور هیچ کسی در محافل و مجامع عمومی و مکان هایی که مردم به هر مناسبتی گرد هم می ایند وجود ندارد و زنان و مردان باید به یک نگاه در این زمینه دیده شوند و هیچ فرقی از این نظر که در یک محیط اجتماعی هنجار شکنی نباید اتفاق بیفتد بین زن و مرد وجود ندارد.

راکعی خاطرنشان کرد: در هر کجا که هنجارشکنی یا رفتار خلاف اخلاق صورت پذیرد هیچ گاه این شرایط یک طرفه نیست و زن و مرد هر دو مقصرند بنابراین این مساله بطور مساوی و برابر باید مورد توجه قرار گیرد و چنانچه مشکلی وجود داشت با ان برخورد موردی صورت گیرد.

نماینده مردم با تاکید براینکه هیچ توجیه قانونی و شرعی برای عدم حضور زنان در استودیوم های ورزشی وجود ندارد تصریح کرد: اقایان باید بدانند که وقتی در یک مکان عمومی از کوچکترین ادارات گرفته تا بزرگترین مجتمع های عمومی در هر حوزه ای حاضر می شوند در فضایی که نظام اسلامی و فرهنگ ایرانی حاکم است مراقبت شود تا شاهد بروز هنجارشکنی های اجتماعی نباشیم.

راکعی ابراز عقیده کرد: چنانچه برخی قصد هنجارشکنی داشته باشند باید از طریق قانونی با انها برخورد شود و یا اجازه ورود به متخلفین داده نشود اما اینکه بخواهند جامعه زنان را از حق مسلم شهروندی و یا اجتماعی خود محروم کنند به هیچ وجه چنین حقی را شرع و قانون به کسی نداده است.

وی با تاکید بر اینکه حضور زنان در ورزشگاه ها قابل تفکیک نیست به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: هیچ تفاوتی برای حضور زنان در ورزشگاه والیبال با سایر ورزشگاه ها و استودیوم ها وجود ندارد باید این مساله بصورت ریشه ای بررسی شود و ببینند که اگر مساله پوشش اقایان است شرایط را مورد توجه قرار دهند و انها پوشش خود را بهتر کنند و اگر پوشش انها پذیرفته شده است سایر هنجارها از سوی اقایان باید رعایت شود.

راکعی با بیان اینکه هنجارها در همه محیط ها اعم از مردانه و زنانه باید رعایت شود گفت: وقتی زنان در محیط حضور داشته باشند کسانی که برخی هنجارشکنی ها را در محیط های مردانه انجام می دهند مراقبت بیشتری می کنند ولی اگر هم رعایت نکردند باید جلوشان گرفته شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.