تاریخ: 2017-06-28 شناسه خبر: 50805

بیست و سومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان 2017؛

زهرای نوجوان با شیاپ چانگ موجو خداحافظی کرد

زهرا پوراسماعیل

زهرا پوراسماعیل که نخستین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی جهان بزرگسالان را تجربه می‌کند با قبول شکست برابر نماینده هلند از گردونه رقابت‌ها خارج شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور از روز شنبه (۳ تیرماه) در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز و تا روز جمعه (۹ تیرماه) ادامه دارد. امروز (چهارشنبه) و در پنجمین روز این مسابقات، رقابت‌های مرحله مقدماتی اوزان ۷۳- کیلوگرم گروه زنان برگزار می‌شود. زهرا پور اسماعیل نماینده وزن ۷۳- کیلوگرم کشورمان در اولین مبارزه به مصاف «ساندرا وانگاس» از کلمبیا رفت و با نتیجه ۸ بر ۳ به برتری رسید.

این بانوی ۱۷ ساله که  ۷ ماه پیش قهرمان تکواندوی نوجوانان جهان شد، در مرحله دوم با «رشمی اوگینک» از هلند مبارزه و نتیجه را ۱۵ بر ۲ واگذار کرد. این نماینده هلندی برنز قهرمانی اروپا ۲۰۱۶، برنز قهرمانی دانشجویان جهان ۲۰۱۵، نقره و برنز گرندپری را در کارنامه دارد. همچنین وی حضور در المپیک ریو ۲۰۱۶ و سه دوره از مسابقات قهرمانی جهان (۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵) را تجربه کرده است.

گفتنی است؛ ملی‌پوشان در بخش زنان با هدایت مهرو کمرانی (سرمربی) و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی (مربی) در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کردند.

 

ویدیو مصاحبه زهرا پور اسماعیل با WTF در خصوص مسابقات جهانی

زهرا پوراسماعیل با سربند یا اباعبدالله روی سکوی نخست جهان ایستاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *